Holdturnering 2019 / 2020

Midtjylland ─ 1. division (Landsdækkende)


Holdkaptajn

5808 GM Lars-Henrik Braun

Hjemmebane

Medborgerhuset Lunden
Vestergade 74
8600 Silkeborg
Danmark

Stamhold

Midtjylland

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 5808 Lars-Henrik Braun GM 1286,01 20 14 6 8
2 989 Michael Nikolajsen IM 1286,31 12 9 3 6
3 2155 Henrik Hjorth IM 1217,72 13 7 6 1
4 3852 Uffe Mulvad Beeg Kaagaard 1073,31 5 2 3 -1
5 4220 Peter Pallesen 1153,03 5 2 3 -1
6 5080 Jacob Boldsen 1007,13 5 2 3 -1
7 16573 Mikkel Bak 1113,38 8 3 5 -2
8 8626 Klaus Quist Jensen 1109,77 6 1 5 -4
9 3774 Tommy Smidt 1127,93 14 3 11 -8

Kampprogram

Lørdag d. 7. september 2019 kl. 10:00
Mama Boyz II 2 – 2 Midtjylland
Spillested: Horsens, 1. runde
Midtjylland 1 – 3 Roskilde BgK
Spillested: Horsens, 2. runde
Torsdag d. 19. september 2019 kl. 19:00
Horsens 2 – 2 Midtjylland
Spillested: Silkeborg
Lørdag d. 5. oktober 2019 kl. 10:00
Mama Lustra 1 – 3 Midtjylland
Spillested: Silkeborg, 1. runde
Midtjylland 3 – 1 Næstved Backgammon
Spillested: Silkeborg, 2. runde
Søndag d. 6. oktober 2019 kl. 10:00
Midtjylland 1 – 3 Phønix
Spillested: Silkeborg, 1. runde
Næstved Backgammon 0 – 4 Midtjylland
Spillested: Silkeborg, 2. runde
Lørdag d. 26. oktober 2019 kl. 10:00
Midtjylland 1 – 3 Odense Chang
Spillested: Silkeborg, 1. runde
Odense Chang 3 – 1 Midtjylland
Spillested: Silkeborg, 2. runde
Lørdag d. 2. november 2019 kl. 10:00
KBgK II 1 – 3 Midtjylland
Spillested: Odense, 1. runde
Midtjylland 2 – 2 Hatten
Spillested: Odense, 2. runde
Søndag d. 3. november 2019 kl. 10:00
Midtjylland 1 – 3 KBgK II
Spillested: Odense, 1. runde
Klaps 2 – 2 Midtjylland
Spillested: Odense, 2. runde
Torsdag d. 14. november 2019 kl. 19:00
Midtjylland 1 – 3 Horsens
Spillested: Silkeborg
Lørdag d. 30. november 2019 kl. 10:00
Midtjylland 0 – 4 Mama Boyz II
Spillested: Odense, 1. runde
Søndag d. 5. januar 2020 kl. 10:00
Midtjylland 2 – 2 Rulle Marie
Spillested: Lunden, 1. runde
Lørdag d. 11. januar 2020 kl. 10:00
Roskilde BgK 1 – 3 Midtjylland
Spillested: Horsens, 1. runde
Hatten 1 – 3 Midtjylland
Spillested: Horsens, 2. runde
Lørdag d. 1. februar 2020 kl. 10:00
Midtjylland 4 – 0 Klaps
Spillested: Odense, 1. runde
Rulle Marie 3 – 1 Midtjylland
Spillested: Odense, 2. runde
Lørdag d. 29. februar 2020 kl. 10:00
Phønix 3 – 1 Midtjylland
Spillested: København, 1. runde kl. 11
Midtjylland 2 – 2 Mama Lustra
Spillested: København, 2. runde
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund