Holdturnering 2019 / 2020

KBgK II ─ 1. division (Landsdækkende)


Holdkaptajn

6887 Ole Michael Nielsen

Hjemmebane

Buchard & Fobian (Valby-hallen)
Julius Andersens Vej 3
2450 København SV
Danmark

Stamhold

KBgK

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 6887 Ole Michael Nielsen 1162,76 9 7 2 5
2 6825 Lars Valentin 1206,23 12 8 4 4
3 12652 Clement Breum 1195,64 1 1 0 1
4 4418 Erik Hansen 1165,20 4 2 2 0
5 11530 Martin Kaltoft 1164,99 0 0 0 0
6 11 Christian Skjæran 1128,69 13 6 7 -1
7 5680 Henrik Larsen 1101,88 13 6 7 -1
8 17039 Peter Sung Hoon Jensen 1018,78 1 0 1 -1
9 2070 Henrik Vejlø 1140,01 18 8 10 -2
10 16430 Mogens Haue Pedersen 1110,90 4 1 3 -2
11 78 Mikael Blom 1022,96 2 0 2 -2
12 2901 Bjørn Kroghsbo 1121,31 11 4 7 -3

Kampprogram

Torsdag d. 12. september 2019 kl. 19:00
KBgK II 1 – 3 Hatten
Torsdag d. 19. september 2019 kl. 19:00
Næstved Backgammon 2 – 2 KBgK II
Torsdag d. 26. september 2019 kl. 19:00
KBgK II 3 – 1 Rulle Marie
Torsdag d. 3. oktober 2019 kl. 19:00
Mama Lustra 2 – 2 KBgK II
Torsdag d. 10. oktober 2019 kl. 19:00
KBgK II 3 – 1 Roskilde BgK
Torsdag d. 24. oktober 2019 kl. 19:00
KBgK II 2 – 2 Klaps
Lørdag d. 2. november 2019 kl. 11:00
KBgK II 1 – 3 Midtjylland
Spillested: Odense, 1. runde
Odense Chang 2 – 2 KBgK II
Spillested: Odense, 2. runde
Søndag d. 3. november 2019 kl. 11:00
Midtjylland 1 – 3 KBgK II
Spillested: Odense, 1. runde
KBgK II 0 – 4 Horsens
Spillested: Odense, 2. runde
Torsdag d. 14. november 2019 kl. 19:00
Mama Boyz II 2 – 2 KBgK II
Torsdag d. 21. november 2019 kl. 19:00
KBgK II 3 – 1 Phønix
Torsdag d. 5. december 2019 kl. 19:00
Hatten 2 – 2 KBgK II
Torsdag d. 12. december 2019 kl. 19:00
KBgK II 0 – 4 Næstved Backgammon
Torsdag d. 9. januar 2020 kl. 19:00
Rulle Marie 1 – 3 KBgK II
Torsdag d. 16. januar 2020 kl. 19:00
KBgK II 3 – 1 Mama Lustra
Torsdag d. 23. januar 2020 kl. 19:00
Phønix 3 – 1 KBgK II
Torsdag d. 30. januar 2020 kl. 19:00
Klaps 1 – 3 KBgK II
Lørdag d. 1. februar 2020 kl. 11:00
Horsens 2 – 2 KBgK II
Spillested: Odense, 1. runde
KBgK II 1 – 3 Odense Chang
Spillested: Odense, 2. runde
Lørdag d. 29. februar 2020 kl. 11:00
Roskilde BgK 3 – 1 KBgK II
Spillested: København, 1. runde kl. 11
KBgK II 3 – 1 Mama Boyz II
Spillested: København, 2. runde
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund