Holdturnering 2018 / 2019

Langebro ─ Elitedivisionen (Landsdækkende)


Holdkaptajn

20209 Jan Petersen

Hjemmebane

Cafe AE
Frederikssundsvej 7
2400 København NV
Danmark

Stamhold

Langebro

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 20209 Jan Petersen 1217,58 21 18 3 15
2 19545 Patrick Toxværd IM 1220,98 19 12 7 5
3 9764 Steen Haff 1130,86 1 1 0 1
4 441 Rune Færevåg 1055,83 3 1 2 -1
5 9545 Karina Langhoff de Thurah 1032,11 8 3 5 -2
6 13484 Anni Bech Nielsen 1000,27 7 2 5 -3
7 3999 Jan Bendesen 1145,16 14 5 9 -4
8 2877 Andreas Olsen GM 1182,72 15 5 10 -5

Kampprogram

Torsdag d. 6. september 2018 kl. 19:00
Familien Nemesis 1 – 3 Langebro
Torsdag d. 13. september 2018 kl. 19:00
Langebro 2 – 2 KBgK
Torsdag d. 20. september 2018 kl. 19:00
Lødigt 3 – 1 Langebro
Torsdag d. 27. september 2018 kl. 19:00
Absalon 1 – 3 Langebro
Torsdag d. 4. oktober 2018 kl. 19:00
Langebro 3 – 1 Malmö Backgammonklubb
Lørdag d. 6. oktober 2018 kl. 12:00
Langebro 2 – 2 Team Casino Munkebjerg
Spillested: København, kamp 1
Torsdag d. 11. oktober 2018 kl. 19:00
13. Brigade 2 – 2 Langebro
Torsdag d. 25. oktober 2018 kl. 19:00
Langebro 3 – 1 Søernes Ølbar Backgammon
Torsdag d. 1. november 2018 kl. 19:00
Team Casino Copenhagen 4 – 0 Langebro
Torsdag d. 8. november 2018 kl. 19:00
Langebro 2 – 2 Hatten
Torsdag d. 15. november 2018 kl. 19:00
Mama Lustra 1 – 3 Langebro
Torsdag d. 29. november 2018 kl. 19:00
Langebro 3 – 1 Familien Nemesis
Torsdag d. 6. december 2018 kl. 19:00
KBgK 3 – 1 Langebro
Torsdag d. 13. december 2018 kl. 19:00
Langebro 1 – 3 Lødigt
Torsdag d. 3. januar 2019 kl. 19:00
Langebro 2 – 2 Absalon
Torsdag d. 17. januar 2019 kl. 19:00
Langebro 4 – 0 13. Brigade
Torsdag d. 24. januar 2019 kl. 19:00
Søernes Ølbar Backgammon 2 – 2 Langebro
Torsdag d. 31. januar 2019 kl. 19:00
Langebro 1 – 3 Team Casino Copenhagen
Torsdag d. 7. februar 2019 kl. 19:00
Hatten 2 – 2 Langebro
Torsdag d. 14. februar 2019 kl. 19:00
Malmö Backgammonklubb 2 – 2 Langebro
Spillested: Royal Biljard
Lørdag d. 2. marts 2019 kl. 12:00
Langebro 3 – 1 Mama Lustra
Spillested: København, kamp 1
Team Casino Munkebjerg 2 – 2 Langebro
Spillested: København, kamp 2
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund