Holdturnering 2019 / 2020

Odense Chang ─ 1. division (Landsdækkende)


Holdkaptajn

8114 Michael Greholm

Hjemmebane

Boldklubben Chang
Kocksgade 16
5000 Odense C
Danmark

Stamhold

Odense Chang

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 9631 Brian Herbøl 1205,92 13 12 1 11
2 4902 Kian Ehdaeifar 1232,67 21 14 7 7
3 5883 Claus Bruun 1092,10 2 2 0 2
4 1864 Svend Pedersen 1122,35 0 0 0 0
5 2559 Jørn Andersen 1099,66 0 0 0 0
6 3911 Peer Jensen 1113,32 0 0 0 0
7 4491 Tommy Larsen 1167,99 0 0 0 0
8 8114 Michael Greholm 1073,00 20 9 11 -2
9 6611 Erik Trads 1028,01 2 0 2 -2
10 5991 Niels Fløjborg IM 1136,68 22 9 13 -4
11 3805 Deniz Keskin 1149,97 8 2 6 -4

Kampprogram

Lørdag d. 7. september 2019 kl. 10:00
Roskilde BgK 2 – 2 Odense Chang
Spillested: Horsens, 1. runde
Odense Chang 1 – 3 Hatten
Spillested: Horsens, 2. runde
Lørdag d. 5. oktober 2019 kl. 10:00
Næstved Backgammon 1 – 3 Odense Chang
Spillested: Silkeborg, 1. runde
Odense Chang 1 – 3 Phønix
Spillested: Silkeborg, 2. runde
Søndag d. 6. oktober 2019 kl. 10:00
Odense Chang 2 – 2 Mama Lustra
Spillested: Silkeborg, 1. runde
Phønix 3 – 1 Odense Chang
Spillested: Silkeborg, 2. runde
Lørdag d. 12. oktober 2019 kl. 10:00
Horsens 2 – 2 Odense Chang
Spillested: Horsens, kamp 1
Odense Chang 1 – 3 Horsens
Spillested: Horsens, kamp 2
Lørdag d. 26. oktober 2019 kl. 10:00
Midtjylland 1 – 3 Odense Chang
Spillested: Silkeborg, 1. runde
Odense Chang 3 – 1 Midtjylland
Spillested: Silkeborg, 2. runde
Lørdag d. 2. november 2019 kl. 10:00
Klaps 2 – 2 Odense Chang
Spillested: Odense, 1. runde
Odense Chang 2 – 2 KBgK II
Spillested: Odense, 2. runde
Søndag d. 3. november 2019 kl. 10:00
Odense Chang 3 – 1 Klaps
Spillested: Odense, 1. runde
Rulle Marie 3 – 1 Odense Chang
Spillested: Odense, 2. runde
Lørdag d. 30. november 2019 kl. 10:00
Odense Chang 2 – 2 Roskilde BgK
Spillested: Odense, 1. runde
Mama Boyz II 2 – 2 Odense Chang
Spillested: Odense, 2. runde
Lørdag d. 11. januar 2020 kl. 10:00
Hatten 2 – 2 Odense Chang
Spillested: Horsens, 1. runde
Odense Chang 2 – 2 Mama Boyz II
Spillested: Horsens, 2. runde
Lørdag d. 1. februar 2020 kl. 10:00
Odense Chang 3 – 1 Rulle Marie
Spillested: Odense, 1. runde
KBgK II 1 – 3 Odense Chang
Spillested: Odense, 2. runde
Lørdag d. 29. februar 2020 kl. 10:00
Mama Lustra 1 – 3 Odense Chang
Spillested: København, 1. runde kl. 11
Odense Chang 4 – 0 Næstved Backgammon
Spillested: København, 2. runde
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund