Holdturnering 2019 / 2020

Mama Boyz II ─ 1. division (Landsdækkende)


Holdkaptajn

1717 IM Michael Schou

Hjemmebane

BHG 44
Bådehavnsgade 44D
2450 København SV
Danmark
http://bhg44.dk/

Stamhold

Mama Boyz

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 18990 Christian Raith 1197,60 26 15 11 4
2 16194 Torben Krogh 1121,43 22 13 9 4
3 1402 Jens Raith 1098,99 15 9 6 3
4 3870 Per Svensson 1158,61 11 6 5 1
5 3906 Carsten Dyrup 1004,26 3 2 1 1
6 4924 Cecilie Flørnæs 983,24 1 0 1 -1
7 1717 Michael Schou IM 1090,15 25 7 18 -11

Kampprogram

Lørdag d. 7. september 2019 kl. 11:00
Mama Boyz II 2 – 2 Midtjylland
Spillested: Horsens, 1. runde
Horsens 3 – 1 Mama Boyz II
Spillested: Horsens, 2. runde
Torsdag d. 19. september 2019 kl. 19:00
Mama Boyz II 2 – 2 Roskilde BgK
Torsdag d. 26. september 2019 kl. 19:00
Mama Boyz II 2 – 2 Phønix
Torsdag d. 10. oktober 2019 kl. 19:00
Mama Boyz II 2 – 2 Hatten
Torsdag d. 24. oktober 2019 kl. 19:00
Næstved Backgammon 2 – 2 Mama Boyz II
Torsdag d. 31. oktober 2019 kl. 19:00
Mama Boyz II 1 – 3 Rulle Marie
Torsdag d. 7. november 2019 kl. 19:00
Mama Lustra 3 – 1 Mama Boyz II
Torsdag d. 14. november 2019 kl. 19:00
Mama Boyz II 2 – 2 KBgK II
Torsdag d. 21. november 2019 kl. 19:00
Klaps 2 – 2 Mama Boyz II
Lørdag d. 30. november 2019 kl. 11:00
Midtjylland 0 – 4 Mama Boyz II
Spillested: Odense, 1. runde
Mama Boyz II 2 – 2 Odense Chang
Spillested: Odense, 2. runde
Torsdag d. 12. december 2019 kl. 19:00
Roskilde BgK 1 – 3 Mama Boyz II
Torsdag d. 9. januar 2020 kl. 19:00
Phønix 3 – 1 Mama Boyz II
Lørdag d. 11. januar 2020 kl. 11:00
Mama Boyz II 3 – 1 Horsens
Spillested: Horsens, 1. runde
Odense Chang 2 – 2 Mama Boyz II
Spillested: Horsens, 2. runde
Torsdag d. 23. januar 2020 kl. 19:00
Hatten 3 – 1 Mama Boyz II
Torsdag d. 30. januar 2020 kl. 19:00
Mama Boyz II 3 – 1 Næstved Backgammon
Torsdag d. 6. februar 2020 kl. 19:00
Rulle Marie 2 – 2 Mama Boyz II
Torsdag d. 27. februar 2020 kl. 19:00
Mama Boyz II 1 – 3 Mama Lustra
Lørdag d. 29. februar 2020 kl. 11:00
Mama Boyz II 2 – 2 Klaps
Spillested: København, 1. runde kl. 11
KBgK II 3 – 1 Mama Boyz II
Spillested: København, 2. runde
Lørdag d. 13. juni 2020 kl. 11:00
Mama Boyz II 4 – 0 Lykkeridderne
Spillested: Ringsted, 1. runde
Vesterbro Backgammon Klub 2 – 2 Mama Boyz II
Spillested: Ringsted, 2. runde
FirstMovers II 2 – 2 Mama Boyz II
Spillested: Ringsted, 3. runde
Mama Boyz II 2 – 1 Vesterbro Backgammon Klub
Spillested: Ringsted, 4. runde
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund