Kampprogram for Holdturnering 2019 / 2020

Elitedivisionen (Landsdækkende)




Kampe – Alle


Torsdag d. 5. september 2019 kl. 19:00
Absalon 4 – 0 Soirée Dansante
Familien Nemesis 1 – 3 Søernes Ølbar Backgammon
KBgK 3 – 1 13. Brigade
Langebro 1 – 3 Nemo
Lørdag d. 7. september 2019 kl. 10:00
Team Casino Munkebjerg 1 – 3 Mama Boyz
Spillested: Vejle, 1. runde
Mama Boyz 3 – 1 Team Casino Munkebjerg
Spillested: Vejle, 2. runde
Torsdag d. 12. september 2019 kl. 19:00
13. Brigade 3 – 1 Soirée Dansante
KBgK 2 – 2 Lødigt
Nemo 2 – 2 Malmö Backgammonklubb
Søernes Ølbar Backgammon 2 – 2 Langebro
Torsdag d. 19. september 2019 kl. 19:00
13. Brigade 3 – 1 Lødigt
KBgK 2 – 2 Nemo
Mama Boyz 2 – 2 Soirée Dansante
Torsdag d. 26. september 2019 kl. 19:00
13. Brigade 3 – 1 Nemo
Absalon 3 – 1 Langebro
Mama Boyz 0 – 4 Familien Nemesis
Soirée Dansante 3 – 1 Lødigt
Lørdag d. 28. september 2019 kl. 10:00
Team Casino Munkebjerg 3 – 1 KBgK
Spillested: Vejle, 1. runde
KBgK 0 – 4 Team Casino Munkebjerg
Spillested: Vejle, 2. runde
Torsdag d. 3. oktober 2019 kl. 19:00
13. Brigade 1 – 3 Søernes Ølbar Backgammon
Familien Nemesis 2 – 2 Soirée Dansante
Langebro 2 – 2 Mama Boyz
Lødigt 2 – 2 Nemo
Malmö Backgammonklubb 2 – 2 Absalon
Lørdag d. 5. oktober 2019 kl. 10:00
Team Casino Munkebjerg 0 – 4 Soirée Dansante
Spillested: Valby Idrætspark, 1. runde
Absalon 1 – 3 Team Casino Munkebjerg
Spillested: Valby Idrætspark, 2. runde
Torsdag d. 10. oktober 2019 kl. 19:00
Absalon 1 – 3 KBgK
Familien Nemesis 2 – 2 Langebro
Mama Boyz 0 – 4 Malmö Backgammonklubb
Soirée Dansante 1 – 3 Nemo
Søernes Ølbar Backgammon 1 – 3 Lødigt
Lørdag d. 19. oktober 2019 kl. 10:00
Team Casino Munkebjerg 3 – 1 Langebro
Spillested: Vejle, 1. runde
Langebro 1 – 3 Team Casino Munkebjerg
Spillested: Vejle, 2. runde
Torsdag d. 24. oktober 2019 kl. 19:00
13. Brigade 1 – 3 Absalon
KBgK 2 – 2 Mama Boyz
Langebro 3 – 1 Soirée Dansante
Malmö Backgammonklubb 3 – 1 Familien Nemesis
Nemo 4 – 0 Søernes Ølbar Backgammon
Torsdag d. 31. oktober 2019 kl. 19:00
Absalon 2 – 2 Lødigt
Familien Nemesis 2 – 2 KBgK
Langebro 2 – 2 Malmö Backgammonklubb
Mama Boyz 1 – 3 13. Brigade
Soirée Dansante 1 – 3 Søernes Ølbar Backgammon
Lørdag d. 2. november 2019 kl. 10:00
Lødigt 1 – 3 Malmö Backgammonklubb
Malmö Backgammonklubb 2 – 2 Lødigt
Team Casino Munkebjerg 0 – 4 Nemo
Spillested: Vejle, 1. runde
Nemo 2 – 2 Team Casino Munkebjerg
Spillested: Vejle, 2. runde
Torsdag d. 7. november 2019 kl. 19:00
Familien Nemesis 1 – 3 13. Brigade
KBgK 0 – 4 Langebro
Malmö Backgammonklubb 1 – 3 Soirée Dansante
Nemo 2 – 2 Absalon
Torsdag d. 14. november 2019 kl. 19:00
Absalon 3 – 1 Søernes Ølbar Backgammon
Familien Nemesis 1 – 3 Lødigt
Langebro 2 – 2 13. Brigade
Mama Boyz 4 – 0 Nemo
Torsdag d. 21. november 2019 kl. 19:00
13. Brigade 2 – 2 Malmö Backgammonklubb
KBgK 1 – 3 Soirée Dansante
Lødigt 3 – 1 Langebro
Nemo 2 – 2 Familien Nemesis
Søernes Ølbar Backgammon 2 – 2 Mama Boyz
Lørdag d. 23. november 2019 kl. 10:00
Team Casino Munkebjerg 3 – 1 Familien Nemesis
Spillested: København, 1. runde
Familien Nemesis 3 – 1 Team Casino Munkebjerg
Spillested: København, 2. runde
Torsdag d. 28. november 2019 kl. 19:00
13. Brigade 1 – 3 KBgK
Nemo 2 – 2 Langebro
Soirée Dansante 3 – 1 Absalon
Søernes Ølbar Backgammon 1 – 3 Familien Nemesis
Lørdag d. 30. november 2019 kl. 10:00
Team Casino Munkebjerg 1 – 3 13. Brigade
Spillested: Vejle, 1. runde
13. Brigade 2 – 2 Team Casino Munkebjerg
Spillested: Vejle, 2. runde
Torsdag d. 5. december 2019 kl. 19:00
Lødigt 3 – 1 KBgK
Malmö Backgammonklubb 3 – 1 Nemo
Mama Boyz 3 – 1 Absalon
Soirée Dansante 4 – 0 13. Brigade
Torsdag d. 12. december 2019 kl. 19:00
Absalon 2 – 2 Familien Nemesis
Lødigt 1 – 3 13. Brigade
Nemo 2 – 2 KBgK
Soirée Dansante 1 – 3 Mama Boyz
Torsdag d. 19. december 2019 kl. 19:00
Familien Nemesis 2 – 2 Absalon
Langebro 2 – 2 Søernes Ølbar Backgammon
Lødigt 1 – 3 Mama Boyz
Malmö Backgammonklubb 3 – 1 KBgK
Torsdag d. 9. januar 2020 kl. 19:00
Familien Nemesis 2 – 2 Mama Boyz
KBgK 2 – 2 Søernes Ølbar Backgammon
Langebro 2 – 2 Absalon
Lødigt 0 – 4 Soirée Dansante
Nemo 3 – 1 13. Brigade
Lørdag d. 11. januar 2020 kl. 10:00
Team Casino Munkebjerg 1 – 3 Lødigt
Spillested: Vejle, 1. runde
Lødigt 3 – 1 Team Casino Munkebjerg
Spillested: Vejle, 2. runde
Torsdag d. 16. januar 2020 kl. 19:00
Absalon 2 – 2 Malmö Backgammonklubb
Mama Boyz 3 – 1 Langebro
Nemo 4 – 0 Lødigt
Soirée Dansante 2 – 2 Familien Nemesis
Søernes Ølbar Backgammon 4 – 0 13. Brigade
Torsdag d. 23. januar 2020 kl. 19:00
KBgK 3 – 1 Absalon
Langebro 2 – 2 Familien Nemesis
Lødigt 4 – 0 Søernes Ølbar Backgammon
Nemo 4 – 0 Soirée Dansante
Lørdag d. 25. januar 2020 kl. 10:00
Team Casino Munkebjerg 2 – 2 Malmö Backgammonklubb
Spillested: Vejle, 1. runde
Malmö Backgammonklubb 2 – 2 Team Casino Munkebjerg
Spillested: Vejle, 2. runde
Torsdag d. 30. januar 2020 kl. 19:00
Absalon 2 – 2 13. Brigade
Familien Nemesis 4 – 0 Malmö Backgammonklubb
Mama Boyz 2 – 2 KBgK
Soirée Dansante 1 – 3 Langebro
Søernes Ølbar Backgammon 2 – 2 Nemo
Lørdag d. 1. februar 2020 kl. 10:00
Team Casino Munkebjerg 3 – 1 Søernes Ølbar Backgammon
Spillested: Vejle, 1. runde
Søernes Ølbar Backgammon 3 – 1 Team Casino Munkebjerg
Spillested: Vejle, 2. runde
Søndag d. 2. februar 2020 kl. 10:00
Malmö Backgammonklubb 2 – 2 Søernes Ølbar Backgammon
Spillested: København
Søernes Ølbar Backgammon 2 – 2 Malmö Backgammonklubb
Spillested: København
Torsdag d. 6. februar 2020 kl. 19:00
13. Brigade 0 – 4 Mama Boyz
KBgK 1 – 3 Familien Nemesis
Lødigt 1 – 3 Absalon
Malmö Backgammonklubb 3 – 1 Langebro
Søernes Ølbar Backgammon 1 – 3 Soirée Dansante
Torsdag d. 13. februar 2020 kl. 19:00
Absalon 1 – 3 Mama Boyz
Torsdag d. 20. februar 2020 kl. 19:00
Malmö Backgammonklubb 4 – 0 Mama Boyz
Søernes Ølbar Backgammon 4 – 0 KBgK
Torsdag d. 27. februar 2020 kl. 19:00
13. Brigade 3 – 1 Familien Nemesis
Absalon 2 – 2 Nemo
Langebro 0 – 4 KBgK
Mama Boyz 1 – 3 Lødigt
Soirée Dansante 2 – 2 Malmö Backgammonklubb
Lørdag d. 29. februar 2020 kl. 10:00
Familien Nemesis 2 – 2 Nemo
Spillested: København, 1. runde kl. 11
Langebro 2 – 2 Lødigt
Spillested: København, 1. runde kl. 11
Malmö Backgammonklubb 3 – 1 13. Brigade
Spillested: København, 1. runde kl. 11
Mama Boyz 3 – 1 Søernes Ølbar Backgammon
Spillested: København, 1. runde kl. 11
Soirée Dansante 2 – 2 KBgK
Spillested: København, 1. runde kl. 11
Team Casino Munkebjerg 1 – 3 Absalon
Spillested: København, 1. runde kl. 11
13. Brigade 1 – 3 Langebro
Spillested: København, 2. runde
KBgK 0 – 4 Malmö Backgammonklubb
Spillested: København, 2. runde
Lødigt 0 – 4 Familien Nemesis
Spillested: København, 2. runde
Nemo 3 – 1 Mama Boyz
Spillested: København, 2. runde
Soirée Dansante 4 – 0 Team Casino Munkebjerg
Spillested: København, 2. runde
Søernes Ølbar Backgammon 3 – 1 Absalon
Spillested: København, 2. runde
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund