Holdturnering 2018 / 2019

Vesterbro Backgammon Klub II ─ 2. division A (Øst)


Holdkaptajn

2572 Ulrik Andersen

Hjemmebane

Oehlenschlægersgades Skole
Oehlenschlægersgade 55-57
1663 København V
Danmark

Stamhold

Vesterbro Backgammon Klub

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 6102 Preben Bruun Berthelsen 1058,28 11 8 3 5
2 2600 Kenny Jørgensen 1010,66 4 2 2 0
3 3130 Birgit Jørgensen 957,17 2 1 1 0
4 2707 Niels Büchler-Friis 1004,72 9 4 5 -1
5 3959 Mikael Stenstrup 1054,84 12 5 7 -2
6 8643 Torben Sterup 1077,92 12 5 7 -2
7 18435 Kim Frühstück 959,32 12 4 8 -4
8 1448 Michael Jensen 1065,73 8 2 6 -4
9 2572 Ulrik Andersen 970,70 18 6 12 -6

Kampprogram

Torsdag d. 6. september 2018 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub II 1 – 3 Absalon II
Torsdag d. 13. september 2018 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub II 2 – 2 Farum
Torsdag d. 20. september 2018 kl. 19:00
Ringsted II 2 – 2 Vesterbro Backgammon Klub II
Torsdag d. 27. september 2018 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub II 1 – 3 Phønix
Torsdag d. 4. oktober 2018 kl. 19:00
Familien Nemesis II 3 – 1 Vesterbro Backgammon Klub II
Torsdag d. 11. oktober 2018 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub II 2 – 2 KBgK V
Torsdag d. 25. oktober 2018 kl. 19:00
KBgK III 2 – 2 Vesterbro Backgammon Klub II
Torsdag d. 1. november 2018 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub II 2 – 2 Solrød East Take South
Torsdag d. 8. november 2018 kl. 19:00
Darwin's Descendants 2 – 2 Vesterbro Backgammon Klub II
Torsdag d. 15. november 2018 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub II 3 – 1 Ringsted IV
Torsdag d. 22. november 2018 kl. 19:00
Easy Take vs Vesterbro Backgammon Klub II
Torsdag d. 29. november 2018 kl. 19:00
Absalon II 1 – 3 Vesterbro Backgammon Klub II
Torsdag d. 6. december 2018 kl. 19:00
Farum 1 – 3 Vesterbro Backgammon Klub II
Torsdag d. 13. december 2018 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub II 2 – 2 Ringsted II
Torsdag d. 3. januar 2019 kl. 19:00
Phønix 3 – 1 Vesterbro Backgammon Klub II
Torsdag d. 10. januar 2019 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub II 2 – 2 Familien Nemesis II
Torsdag d. 17. januar 2019 kl. 19:00
KBgK V 4 – 0 Vesterbro Backgammon Klub II
Torsdag d. 24. januar 2019 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub II 1 – 3 KBgK III
Torsdag d. 31. januar 2019 kl. 19:00
Solrød East Take South 2 – 2 Vesterbro Backgammon Klub II
Torsdag d. 7. februar 2019 kl. 19:00
Vesterbro Backgammon Klub II 1 – 3 Darwin's Descendants
Lørdag d. 2. marts 2019 kl. 12:00
Ringsted IV 3 – 1 Vesterbro Backgammon Klub II
Vesterbro Backgammon Klub II 1 – 3 Easy Take
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund