Holdturnering 2018 / 2019

DBPS ─ 1. division (Landsdækkende)


Holdkaptajn

2227 IM Anders Nielander

Hjemmebane

Fritidshuset
lokale 11
Vestre Stationsvej 12
2960 Rungsted Kyst
Danmark

Stamhold

DBPS

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 2227 Anders Nielander IM 1138,14 17 8 9 -1
2 15503 Bjarne Riboe 1087,96 3 1 2 -1
3 9978 Dan Andersen 1141,95 7 2 5 -3
4 2230 Ole Nielsen 1160,08 16 6 10 -4
5 13396 Per Valentin Thelix 1048,13 14 5 9 -4
6 1807 Jens Asbjørn 969,24 17 5 12 -7
7 3637 Peter Hansen 1005,86 13 3 10 -7

Kampprogram

Torsdag d. 6. september 2018 kl. 19:00
DBPS vs Roskilde BgK
Torsdag d. 13. september 2018 kl. 19:00
Klaps 2 – 2 DBPS
Torsdag d. 20. september 2018 kl. 19:00
DBPS 1 – 3 Mama Boyz II
Lørdag d. 22. september 2018 kl. 12:00
Odense Chang 4 – 0 DBPS
Spillested: Aarhus, 1. runde
Vikingekrigerne 1 – 3 DBPS
Spillested: Aarhus, 2. runde
Søndag d. 23. september 2018 kl. 12:00
Horsens 2 – 2 DBPS
Spillested: Aarhus, 1. runde
DBPS 1 – 3 Vikingekrigerne
Spillested: Aarhus, 2. runde
Torsdag d. 27. september 2018 kl. 19:00
Rulle Marie 3 – 1 DBPS
Torsdag d. 11. oktober 2018 kl. 19:00
Slotters 3 – 1 DBPS
Søndag d. 21. oktober 2018 kl. 12:00
DBPS 1 – 3 Horsens
Spillested: Valby, 1. runde kl 10
DBPS 3 – 1 Odense Chang
Spillested: Valby, 2. runde
Torsdag d. 8. november 2018 kl. 19:00
DBPS 1 – 3 Nemo
Torsdag d. 15. november 2018 kl. 19:00
DBPS 2 – 2 KBgK II
Torsdag d. 22. november 2018 kl. 19:00
Soirée Dansante 3 – 1 DBPS
Torsdag d. 29. november 2018 kl. 19:00
Roskilde BgK 3 – 1 DBPS
Torsdag d. 6. december 2018 kl. 19:00
DBPS 1 – 3 Klaps
Torsdag d. 13. december 2018 kl. 19:00
Mama Boyz II 4 – 0 DBPS
Torsdag d. 3. januar 2019 kl. 19:00
DBPS 2 – 2 Rulle Marie
Torsdag d. 31. januar 2019 kl. 19:00
DBPS 3 – 1 Slotters
Torsdag d. 7. februar 2019 kl. 19:00
Nemo 3 – 1 DBPS
Lørdag d. 2. marts 2019 kl. 12:00
DBPS 0 – 4 Soirée Dansante
Spillested: Ishøj, 1. runde
KBgK II 2 – 2 DBPS
Spillested: Ishøj, 2. runde
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund