Holdturnering 2018 / 2019

Odense Chang ─ 1. division (Landsdækkende)


Holdkaptajn

9631 Brian Herbøl

Hjemmebane

Boldklubben Chang
Kocksgade 16
5000 Odense C
Danmark

Stamhold

Odense Chang

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 2869 Daniel Sørensen GM 1212,24 16 14 2 12
2 3911 Peer Jensen 1113,32 12 9 3 6
3 405 Tage Mellgren 1171,50 6 6 0 6
4 3805 Deniz Keskin 1149,97 4 2 2 0
5 2559 Jørn Andersen 1099,66 0 0 0 0
6 4491 Tommy Larsen 1167,99 0 0 0 0
7 9631 Brian Herbøl 1206,94 13 6 7 -1
8 1864 Svend Pedersen 1122,35 6 2 4 -2
9 5200 Henrik Matthiesen 1085,87 6 2 4 -2
10 1985 Kenneth Holt 1066,43 4 0 4 -4
11 5991 Niels Fløjborg IM 1136,68 21 8 13 -5

Kampprogram

Lørdag d. 22. september 2018 kl. 12:00
Odense Chang 4 – 0 DBPS
Spillested: Aarhus, 1. runde
Odense Chang 3 – 1 Slotters
Spillested: Aarhus, 2. runde
Søndag d. 23. september 2018 kl. 12:00
Odense Chang 2 – 2 KBgK II
Spillested: Aarhus, 1. runde
Slotters 1 – 3 Odense Chang
Spillested: Aarhus, 2. runde
Lørdag d. 20. oktober 2018 kl. 12:00
Roskilde BgK 2 – 2 Odense Chang
Spillested: Valby, 1. runde kl 12
Nemo 3 – 1 Odense Chang
Spillested: Valby, 2. runde
Søndag d. 21. oktober 2018 kl. 12:00
KBgK II 2 – 2 Odense Chang
Spillested: Valby, 1. runde kl 10
DBPS 3 – 1 Odense Chang
Spillested: Valby, 2. runde
Søndag d. 25. november 2018 kl. 12:00
Odense Chang 2 – 2 Rulle Marie
Spillested: Horsens, 1. runde
Odense Chang 2 – 2 Mama Boyz II
Spillested: Horsens, 2. runde
Lørdag d. 1. december 2018 kl. 12:00
Horsens 0 – 4 Odense Chang
Spillested: Odense
Odense Chang 4 – 0 Horsens
Spillested: Odense
Søndag d. 16. december 2018 kl. 12:00
Odense Chang 3 – 1 Vikingekrigerne
Spillested: Aarhus
Vikingekrigerne 3 – 1 Odense Chang
Spillested: Aarhus
Lørdag d. 12. januar 2019 kl. 12:00
Odense Chang 1 – 3 Soirée Dansante
Spillested: Odense, 1 .runde
Odense Chang 2 – 2 Nemo
Spillested: Odense, 2 .runde
Søndag d. 13. januar 2019 kl. 12:00
Odense Chang 1 – 3 Roskilde BgK
Spillested: Odense, 1 .runde
Soirée Dansante 1 – 3 Odense Chang
Spillested: Odense, 2. runde
Søndag d. 27. januar 2019 kl. 12:00
Mama Boyz II 2 – 2 Odense Chang
Spillested: Horsens, 1. runde
Odense Chang 2 – 2 Klaps
Spillested: Horsens, 2. runde
Lørdag d. 2. marts 2019 kl. 12:00
Rulle Marie 2 – 2 Odense Chang
Spillested: Ishøj, 1. runde
Klaps 2 – 2 Odense Chang
Spillested: Ishøj, 2. runde
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund