Holdturnering 2018 / 2019

Horsens ─ 1. division (Landsdækkende)


Holdkaptajn

9712 GM Michael Nielsen

Hjemmebane

Horsens Backgammon Klub
Ove Jensens Allé 35
8700 Horsens
Danmark

Stamhold

Horsens

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 3641 Keld Dyrmose 1225,43 14 9 5 4
2 3311 Rolf Mørk Nielsen GM 1141,97 6 5 1 4
3 5011 Jørgen Mohr Poulsen IM 1146,95 6 4 2 2
4 9712 Michael Nielsen GM 1184,62 25 13 12 1
5 9673 Brian Viholt 1207,86 9 5 4 1
6 1296 Erik Leth Johannsen 1007,80 4 2 2 0
7 2797 Johnny Pedersen 1191,77 12 4 8 -4
8 5878 Inge Christoffersen GM 1107,16 6 1 5 -4
9 8345 Kenneth Olesen IM 1239,40 18 6 12 -6

Kampprogram

Lørdag d. 8. september 2018 kl. 12:00
Horsens 2 – 2 Vikingekrigerne
Spillested: Horsens
Vikingekrigerne 3 – 1 Horsens
Spillested: Horsens
Lørdag d. 22. september 2018 kl. 12:00
Horsens 2 – 2 Slotters
Spillested: Aarhus, 1. runde
Horsens 2 – 2 KBgK II
Spillested: Aarhus, 2. runde
Søndag d. 23. september 2018 kl. 12:00
Horsens 2 – 2 DBPS
Spillested: Aarhus, 1. runde
KBgK II 2 – 2 Horsens
Spillested: Aarhus, 2. runde
Lørdag d. 20. oktober 2018 kl. 12:00
Soirée Dansante 3 – 1 Horsens
Spillested: Valby, 1. runde kl 12
Roskilde BgK 3 – 1 Horsens
Spillested: Valby, 2. runde
Søndag d. 21. oktober 2018 kl. 12:00
DBPS 1 – 3 Horsens
Spillested: Valby, 1. runde kl 10
Slotters 2 – 2 Horsens
Spillested: Valby, 2. runde
Søndag d. 25. november 2018 kl. 12:00
Horsens 4 – 0 Mama Boyz II
Spillested: Horsens, 1. runde
Horsens 3 – 1 Klaps
Spillested: Horsens, 2. runde
Lørdag d. 1. december 2018 kl. 12:00
Horsens 0 – 4 Odense Chang
Spillested: Odense
Odense Chang 4 – 0 Horsens
Spillested: Odense
Lørdag d. 12. januar 2019 kl. 12:00
Horsens 1 – 3 Nemo
Spillested: Odense, 1 .runde
Horsens 3 – 1 Roskilde BgK
Spillested: Odense, 2 .runde
Søndag d. 13. januar 2019 kl. 12:00
Horsens 1 – 3 Soirée Dansante
Spillested: Odense, 1 .runde
Nemo 2 – 2 Horsens
Spillested: Odense, 2. runde
Søndag d. 27. januar 2019 kl. 12:00
Klaps 0 – 4 Horsens
Spillested: Horsens, 1. runde
Horsens 3 – 1 Rulle Marie
Spillested: Horsens, 2. runde
Lørdag d. 2. marts 2019 kl. 12:00
Mama Boyz II 2 – 2 Horsens
Spillested: Ishøj, 1. runde
Rulle Marie 3 – 1 Horsens
Spillested: Ishøj, 2. runde
Lørdag d. 6. april 2019 kl. 12:00
Horsens 1 – 3 Darwin's Descendants
Spillested: PO2 (1. div), kl 12.00 Svendborg
Horsens 3 – 1 Droblerne
Spillested: PO2 (1. div), kl 15.00 Svendb.
Horsens vs Svendborg
Spillested: PO2 (1. div), kl 18.30 Svendb.
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund