Holdturnering 2018 / 2019

Soirée Dansante ─ 1. division (Landsdækkende)


Holdkaptajn

7591 GM Michael Weile

Hjemmebane

Valby-Hallen - Café GG
Julius Andersens Vej 3
2450 København SV
Danmark
26 84 15 36

Stamhold

Soirée Dansante

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 7591 Michael Weile GM 1229,60 16 12 4 8
2 6005 Jens Chr. Pedersen IM 1096,61 12 8 4 4
3 17606 Kasper Nagel Nielsen IM 1305,20 13 8 5 3
4 7175 Thomas Fuglheim 1116,66 13 7 6 1
5 7590 Freddie Noer GM 1309,68 13 7 6 1
6 9331 Karsten Bølge 1175,14 3 2 1 1
7 1954 Marianne Petersen 1092,03 8 4 4 0
8 7712 Henrik Løber GM 1088,51 4 2 2 0
9 10720 Søren Larsen IM 1186,02 4 2 2 0
10 16929 Per Strandvig Sørensen 1145,93 2 1 1 0

Kampprogram

Torsdag d. 6. september 2018 kl. 19:00
KBgK II 0 – 4 Soirée Dansante
Torsdag d. 13. september 2018 kl. 19:00
Nemo 1 – 3 Soirée Dansante
Torsdag d. 20. september 2018 kl. 19:00
Soirée Dansante 2 – 2 Roskilde BgK
Torsdag d. 27. september 2018 kl. 19:00
Klaps 1 – 3 Soirée Dansante
Torsdag d. 4. oktober 2018 kl. 19:00
Soirée Dansante 1 – 3 Mama Boyz II
Torsdag d. 11. oktober 2018 kl. 19:00
Rulle Marie 1 – 3 Soirée Dansante
Lørdag d. 20. oktober 2018 kl. 12:00
Soirée Dansante 3 – 1 Horsens
Spillested: Valby, 1. runde kl 12
Soirée Dansante 4 – 0 Vikingekrigerne
Spillested: Valby, 2. runde
Torsdag d. 15. november 2018 kl. 19:00
Slotters 3 – 1 Soirée Dansante
Torsdag d. 22. november 2018 kl. 19:00
Soirée Dansante 3 – 1 DBPS
Torsdag d. 29. november 2018 kl. 19:00
Soirée Dansante 2 – 2 KBgK II
Torsdag d. 6. december 2018 kl. 19:00
Soirée Dansante 1 – 3 Nemo
Torsdag d. 13. december 2018 kl. 19:00
Roskilde BgK 3 – 1 Soirée Dansante
Torsdag d. 3. januar 2019 kl. 19:00
Soirée Dansante 3 – 1 Klaps
Torsdag d. 10. januar 2019 kl. 19:00
Mama Boyz II 2 – 2 Soirée Dansante
Lørdag d. 12. januar 2019 kl. 12:00
Odense Chang 1 – 3 Soirée Dansante
Spillested: Odense, 1 .runde
Vikingekrigerne 3 – 1 Soirée Dansante
Spillested: Odense, 2 .runde
Søndag d. 13. januar 2019 kl. 12:00
Horsens 1 – 3 Soirée Dansante
Spillested: Odense, 1 .runde
Soirée Dansante 1 – 3 Odense Chang
Spillested: Odense, 2. runde
Torsdag d. 17. januar 2019 kl. 19:00
Soirée Dansante 1 – 3 Rulle Marie
Lørdag d. 2. marts 2019 kl. 12:00
DBPS 0 – 4 Soirée Dansante
Spillested: Ishøj, 1. runde
Soirée Dansante 4 – 0 Slotters
Spillested: Ishøj, 2. runde
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund