Holdturnering 2018 / 2019

Vikingekrigerne ─ 1. division (Landsdækkende)


Holdkaptajn

17684 IM Christian Bladt

Hjemmebane

Bodega Posthuset
Banegaardspladsen 4-6
8382 Hinnerup
Danmark

Stamhold

Vikingekrigerne

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 7832 Knud Rasmussen 1162,41 8 5 3 2
2 6800 Søren Bladt 1129,71 5 3 2 1
3 1855 Lasse Korsholm Jørgensen 1129,64 0 0 0 0
4 4896 Jannik Syppli Nielsen 1121,12 0 0 0 0
5 8063 Claus Kjær 988,85 0 0 0 0
6 8904 Jan Han Il Nam Petersen 1012,36 0 0 0 0
7 17684 Christian Bladt IM 1171,36 18 8 10 -2
8 6825 Lars Valentin 1207,32 10 4 6 -2
9 4900 Pia Hansen 981,10 2 0 2 -2
10 467 Philip Hayles 1097,25 7 2 5 -3
11 13635 Klaus Jensen 1082,32 18 7 11 -4
12 4775 Jacob Neergaard 1064,82 4 0 4 -4
13 1754 Frands Petersen 1109,45 16 5 11 -6

Kampprogram

Lørdag d. 8. september 2018 kl. 12:00
Horsens 2 – 2 Vikingekrigerne
Spillested: Horsens
Vikingekrigerne 3 – 1 Horsens
Spillested: Horsens
Lørdag d. 22. september 2018 kl. 12:00
Vikingekrigerne 2 – 2 KBgK II
Spillested: Aarhus, 1. runde
Vikingekrigerne 1 – 3 DBPS
Spillested: Aarhus, 2. runde
Søndag d. 23. september 2018 kl. 12:00
Vikingekrigerne 1 – 3 Slotters
Spillested: Aarhus, 1. runde
DBPS 1 – 3 Vikingekrigerne
Spillested: Aarhus, 2. runde
Lørdag d. 20. oktober 2018 kl. 12:00
Nemo 4 – 0 Vikingekrigerne
Spillested: Valby, 1. runde kl 12
Soirée Dansante 4 – 0 Vikingekrigerne
Spillested: Valby, 2. runde
Søndag d. 21. oktober 2018 kl. 12:00
Slotters 2 – 2 Vikingekrigerne
Spillested: Valby, 1. runde kl 10
KBgK II 3 – 1 Vikingekrigerne
Spillested: Valby, 2. runde
Søndag d. 25. november 2018 kl. 12:00
Vikingekrigerne 1 – 3 Klaps
Spillested: Horsens, 1. runde
Vikingekrigerne 2 – 2 Rulle Marie
Spillested: Horsens, 2. runde
Søndag d. 16. december 2018 kl. 12:00
Odense Chang 3 – 1 Vikingekrigerne
Spillested: Aarhus
Vikingekrigerne 3 – 1 Odense Chang
Spillested: Aarhus
Lørdag d. 12. januar 2019 kl. 12:00
Vikingekrigerne 1 – 3 Roskilde BgK
Spillested: Odense, 1 .runde
Vikingekrigerne 3 – 1 Soirée Dansante
Spillested: Odense, 2 .runde
Søndag d. 13. januar 2019 kl. 12:00
Vikingekrigerne 2 – 2 Nemo
Spillested: Odense, 1 .runde
Roskilde BgK 2 – 2 Vikingekrigerne
Spillested: Odense, 2. runde
Søndag d. 27. januar 2019 kl. 12:00
Rulle Marie 4 – 0 Vikingekrigerne
Spillested: Horsens, 1. runde
Vikingekrigerne vs Mama Boyz II
Spillested: Horsens, 2. runde
Lørdag d. 2. marts 2019 kl. 12:00
Klaps 4 – 0 Vikingekrigerne
Spillested: Ishøj, 1. runde
Mama Boyz II 2 – 2 Vikingekrigerne
Spillested: Ishøj, 2. runde
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund