Holdturnering 2018 / 2019

Klaps ─ 1. division (Landsdækkende)


Holdkaptajn

408 Asger Kring

Hjemmebane

Gonzo Café
Jægersborggade 32
2200 København N
Danmark

Stamhold

Klaps

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 1000 Michael Bo Hansen 1093,65 20 14 6 8
2 39 Lars Klammer IM 1189,01 14 8 6 2
3 408 Asger Kring 1210,80 14 8 6 2
4 6744 Steen Søndergaard 1030,01 11 6 5 1
5 1603 Henrik Bodholdt 1172,52 1 1 0 1
6 4634 Frank Brockmann 1006,00 1 1 0 1
7 1605 Jes Bondo IM 1193,46 11 5 6 -1
8 1831 Erling Groth 1081,46 1 0 1 -1
9 19 Niels Haarbo 1080,52 15 4 11 -7

Kampprogram

Torsdag d. 6. september 2018 kl. 19:00
Slotters 1 – 3 Klaps
Torsdag d. 13. september 2018 kl. 19:00
Klaps 2 – 2 DBPS
Torsdag d. 20. september 2018 kl. 19:00
KBgK II 1 – 3 Klaps
Torsdag d. 27. september 2018 kl. 19:00
Klaps 1 – 3 Soirée Dansante
Torsdag d. 4. oktober 2018 kl. 19:00
Roskilde BgK 2 – 2 Klaps
Torsdag d. 11. oktober 2018 kl. 19:00
Nemo 2 – 2 Klaps
Torsdag d. 25. oktober 2018 kl. 19:00
Klaps 2 – 2 Mama Boyz II
Torsdag d. 1. november 2018 kl. 19:00
Rulle Marie 3 – 1 Klaps
Søndag d. 25. november 2018 kl. 12:00
Vikingekrigerne 1 – 3 Klaps
Spillested: Horsens, 1. runde
Horsens 3 – 1 Klaps
Spillested: Horsens, 2. runde
Torsdag d. 29. november 2018 kl. 19:00
Klaps 3 – 1 Slotters
Torsdag d. 6. december 2018 kl. 19:00
DBPS 1 – 3 Klaps
Torsdag d. 13. december 2018 kl. 19:00
Klaps 2 – 2 KBgK II
Torsdag d. 3. januar 2019 kl. 19:00
Soirée Dansante 3 – 1 Klaps
Torsdag d. 10. januar 2019 kl. 19:00
Klaps 3 – 1 Roskilde BgK
Torsdag d. 17. januar 2019 kl. 19:00
Klaps 2 – 2 Nemo
Torsdag d. 24. januar 2019 kl. 19:00
Mama Boyz II 1 – 3 Klaps
Søndag d. 27. januar 2019 kl. 12:00
Klaps 0 – 4 Horsens
Spillested: Horsens, 1. runde
Odense Chang 2 – 2 Klaps
Spillested: Horsens, 2. runde
Torsdag d. 31. januar 2019 kl. 19:00
Klaps 2 – 2 Rulle Marie
Lørdag d. 2. marts 2019 kl. 12:00
Klaps 4 – 0 Vikingekrigerne
Spillested: Ishøj, 1. runde
Klaps 2 – 2 Odense Chang
Spillested: Ishøj, 2. runde
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund