Holdturnering 2018 / 2019

Søernes Ølbar Backgammon ─ Elitedivisionen (Landsdækkende)


Holdkaptajn

7408 IM Martin Jensen

Hjemmebane

Søernes Ølbar
Sortedam Dossering 83
2100 København Ø
Danmark

Stamhold

Søernes Ølbar Backgammon

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 416 Steffen Lundstrøm IM 1215,87 17 11 6 5
2 2535 Peter Kortegaard 1012,99 2 1 1 0
3 5617 Søren Schmidt 1018,36 0 0 0 0
4 7408 Martin Jensen IM 1188,89 23 11 12 -1
5 3775 Anders Jensen 1100,86 8 3 5 -2
6 8016 Clement Lessel 1178,38 19 8 11 -3
7 3620 Henrik Christensen 959,49 6 1 5 -4
8 8243 Brian Holst Larsen 1113,75 17 6 11 -5

Kampprogram

Torsdag d. 6. september 2018 kl. 19:00
Hatten 1 – 3 Søernes Ølbar Backgammon
Lørdag d. 8. september 2018 kl. 12:00
Team Casino Munkebjerg 3 – 1 Søernes Ølbar Backgammon
Spillested: Vejle, kamp 1
Søernes Ølbar Backgammon 1 – 3 Team Casino Munkebjerg
Spillested: Vejle, kamp 2
Torsdag d. 13. september 2018 kl. 19:00
Søernes Ølbar Backgammon 3 – 1 Mama Lustra
Torsdag d. 27. september 2018 kl. 19:00
Søernes Ølbar Backgammon 3 – 1 Familien Nemesis
Torsdag d. 4. oktober 2018 kl. 19:00
KBgK 4 – 0 Søernes Ølbar Backgammon
Torsdag d. 11. oktober 2018 kl. 19:00
Søernes Ølbar Backgammon 0 – 4 Lødigt
Torsdag d. 25. oktober 2018 kl. 19:00
Langebro 3 – 1 Søernes Ølbar Backgammon
Torsdag d. 8. november 2018 kl. 19:00
13. Brigade 3 – 1 Søernes Ølbar Backgammon
Torsdag d. 15. november 2018 kl. 19:00
Absalon 2 – 2 Søernes Ølbar Backgammon
Torsdag d. 22. november 2018 kl. 19:00
Søernes Ølbar Backgammon 3 – 1 Team Casino Copenhagen
Torsdag d. 29. november 2018 kl. 19:00
Søernes Ølbar Backgammon 2 – 2 Hatten
Torsdag d. 6. december 2018 kl. 19:00
Mama Lustra 2 – 2 Søernes Ølbar Backgammon
Torsdag d. 20. december 2018 kl. 19:00
Søernes Ølbar Backgammon 1 – 3 Malmö Backgammonklubb
Torsdag d. 3. januar 2019 kl. 19:00
Familien Nemesis 2 – 2 Søernes Ølbar Backgammon
Torsdag d. 10. januar 2019 kl. 19:00
Søernes Ølbar Backgammon 2 – 2 KBgK
Torsdag d. 17. januar 2019 kl. 19:00
Lødigt 2 – 2 Søernes Ølbar Backgammon
Torsdag d. 24. januar 2019 kl. 19:00
Søernes Ølbar Backgammon 2 – 2 Langebro
Torsdag d. 31. januar 2019 kl. 19:00
Malmö Backgammonklubb 3 – 1 Søernes Ølbar Backgammon
Torsdag d. 7. februar 2019 kl. 19:00
Søernes Ølbar Backgammon 2 – 2 13. Brigade
Lørdag d. 2. marts 2019 kl. 12:00
Søernes Ølbar Backgammon 2 – 2 Absalon
Spillested: København, kamp 1
Team Casino Copenhagen 2 – 2 Søernes Ølbar Backgammon
Spillested: København, kamp 2
Lørdag d. 6. april 2019 kl. 12:00
Søernes Ølbar Backgammon 3 – 1 Rulle Marie
Spillested: PO1 (elite), kl 12.00 Værløse Bio
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund