Holdturnering 2018 / 2019

Team Casino Copenhagen ─ Elitedivisionen (Landsdækkende)


Holdkaptajn

2402 SGM Karsten Bredahl

Hjemmebane

Casino Copenhagen
Amager Boulevard 70
2300 København S
Danmark

Stamhold

Mama Boyz

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 2402 Karsten Bredahl SGM 1240,81 19 12 7 5
2 7413 Jakob Rylander Holdt-Simonsen 1144,97 7 5 2 3
3 1339 Lasse Hjorth Madsen IM 1242,37 1 1 0 1
4 8300 Casper Brandenborg 1129,14 6 3 3 0
5 1122 Claes Norreen 1082,41 2 1 1 0
6 6791 Benjamin Lund IM 1194,95 17 8 9 -1
7 1078 Michael Larsen SGM 1304,45 1 0 1 -1
8 16194 Torben Krogh 1129,65 1 0 1 -1
9 2325 Jess Danielsen GM 1218,26 18 7 11 -4
10 7 Steen Grønbech SGM 1191,41 16 5 11 -6

Kampprogram

Torsdag d. 6. september 2018 kl. 19:00
Team Casino Copenhagen 3 – 1 Absalon
Torsdag d. 13. september 2018 kl. 19:00
Team Casino Copenhagen 3 – 1 Hatten
Torsdag d. 20. september 2018 kl. 19:00
Team Casino Copenhagen 3 – 1 Mama Lustra
Torsdag d. 4. oktober 2018 kl. 19:00
Familien Nemesis 2 – 2 Team Casino Copenhagen
Torsdag d. 11. oktober 2018 kl. 19:00
Team Casino Copenhagen 2 – 2 KBgK
Torsdag d. 25. oktober 2018 kl. 19:00
Lødigt 1 – 3 Team Casino Copenhagen
Torsdag d. 1. november 2018 kl. 19:00
Team Casino Copenhagen 4 – 0 Langebro
Torsdag d. 15. november 2018 kl. 19:00
Team Casino Copenhagen 3 – 1 13. Brigade
Torsdag d. 22. november 2018 kl. 19:00
Søernes Ølbar Backgammon 3 – 1 Team Casino Copenhagen
Torsdag d. 29. november 2018 kl. 19:00
Absalon 3 – 1 Team Casino Copenhagen
Spillested: kl 19:30
Lørdag d. 1. december 2018 kl. 12:00
Malmö Backgammonklubb 3 – 1 Team Casino Copenhagen
Spillested: Cafe AE kl 11:00
Team Casino Copenhagen 0 – 4 Malmö Backgammonklubb
Spillested: Cafe AE kl 15:00
Torsdag d. 6. december 2018 kl. 19:00
Hatten 3 – 1 Team Casino Copenhagen
Torsdag d. 13. december 2018 kl. 19:00
Mama Lustra 3 – 1 Team Casino Copenhagen
Torsdag d. 10. januar 2019 kl. 19:00
Team Casino Copenhagen 1 – 3 Familien Nemesis
Torsdag d. 17. januar 2019 kl. 19:00
KBgK 2 – 2 Team Casino Copenhagen
Torsdag d. 24. januar 2019 kl. 19:00
Team Casino Copenhagen 1 – 3 Lødigt
Torsdag d. 31. januar 2019 kl. 19:00
Langebro 1 – 3 Team Casino Copenhagen
Lørdag d. 23. februar 2019 kl. 12:00
Team Casino Munkebjerg 3 – 1 Team Casino Copenhagen
Spillested: Vejle, kamp 1
Team Casino Copenhagen 2 – 2 Team Casino Munkebjerg
Spillested: Vejle, kamp 2
Lørdag d. 2. marts 2019 kl. 12:00
13. Brigade 2 – 2 Team Casino Copenhagen
Spillested: København, kamp 1
Team Casino Copenhagen 2 – 2 Søernes Ølbar Backgammon
Spillested: København, kamp 2
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund