Holdturnering 2019 / 2020 - First Ladies - 2. division B (Øst)

Holdkaptajn

13974 Maj Falsig

Hjemmebane

Cafe Sommerfuglen
Valby Langgade 81
2500 Valby
Danmark
36 45 18 83

Stamhold

First Ladies

Individuelle resultater

# Spiller Rating K V T +/-
1 13974 Maj Falsig 1178,57 16 11 5 6
2 6710 Heidi Hofmann Boyhus 1064,56 12 9 3 6
3 9080 Inja Myhr 1087,05 13 8 5 3
4 3868 Tina Møller Weile 1028,23 14 6 8 -2
5 2126 Birgitte Nissen 1044,67 4 1 3 -2
6 6101 Sally Larsen 935,53 7 2 5 -3
7 4591 Maria Bonke 935,54 10 2 8 -6

Kampprogram

Åben alle | Luk alle

Torsdag d. 5. september 2019 kl. 19:00

  • First Ladies 3 - 1 Team Bartof

Torsdag d. 12. september 2019 kl. 19:00

  • KBgK IV 3 - 1 First Ladies

Torsdag d. 19. september 2019 kl. 19:00

  • First Ladies 2 - 2 Solrød East Take South

Torsdag d. 26. september 2019 kl. 19:00

  • Vesterbro Backgammon Klub 4 - 0 First Ladies

Torsdag d. 3. oktober 2019 kl. 19:00

  • First Ladies 1 - 3 BHG44 (Mama Boyz III)

Torsdag d. 10. oktober 2019 kl. 19:00

  • Nemo II 3 - 1 First Ladies

Torsdag d. 17. oktober 2019 kl. 19:00

  • Absalon III 1 - 3 First Ladies

Torsdag d. 24. oktober 2019 kl. 19:00

  • First Ladies 3 - 1 Tyrefægterne

Torsdag d. 31. oktober 2019 kl. 19:00

  • First Ladies 0 - 4 Ringsted III

Torsdag d. 14. november 2019 kl. 19:00

  • First Ladies 2 - 2 Absalon IV

Torsdag d. 21. november 2019 kl. 19:00

  • DBPS 2 - 2 First Ladies

Torsdag d. 28. november 2019 kl. 19:00

  • Team Bartof 1 - 3 First Ladies

Torsdag d. 5. december 2019 kl. 19:00

  • First Ladies 4 - 0 KBgK IV

Torsdag d. 12. december 2019 kl. 19:00

  • Solrød East Take South 0 - 4 First Ladies

Torsdag d. 9. januar 2020 kl. 19:00

  • First Ladies 0 - 4 Vesterbro Backgammon Klub

Torsdag d. 16. januar 2020 kl. 19:00

  • BHG44 (Mama Boyz III) 2 - 2 First Ladies

Torsdag d. 23. januar 2020 kl. 19:00

  • First Ladies 3 - 1 Nemo II

Torsdag d. 30. januar 2020 kl. 19:00

  • Tyrefægterne 2 - 2 First Ladies

Torsdag d. 6. februar 2020 kl. 19:00

  • Ringsted III 1 - 3 First Ladies

Torsdag d. 27. februar 2020 kl. 19:00

Lørdag d. 29. februar 2020 kl. 12:00

  • First Ladies vs DBPS
    Spillested: 1. runde kl. 11
  • Absalon IV vs First Ladies
    Spillested: 2. runde