Holdturnering 2019 / 2020 - Midtjylland - 1. division (Landsdækkende)

Holdkaptajn

5808 GM Lars-Henrik Braun

Hjemmebane

Medborgerhuset Lunden
Vestergade 74
8600 Silkeborg
Danmark

Stamhold

Midtjylland

Individuelle resultater

# Spiller Rating K V T +/-
1 5808 GM Lars-Henrik Braun 1295,09 20 14 6 8
2 989 IM Michael Nikolajsen 1274,55 12 9 3 6
3 2155 IM Henrik Hjorth 1211,16 13 7 6 1
4 3852 Uffe Mulvad Beeg Kaagaard 1072,34 5 2 3 -1
5 4220 Peter Pallesen 1153,02 5 2 3 -1
6 5080 Jacob Boldsen 1001,52 5 2 3 -1
7 16573 Mikkel Bak 1109,06 8 3 5 -2
8 8626 Klaus Quist Jensen 1104,29 6 1 5 -4
9 3774 Tommy Smidt 1155,64 14 3 11 -8

Kampprogram

Åben alle | Luk alle

Lørdag d. 7. september 2019 kl. 11:00

  • Mama Boyz II 2 - 2 Midtjylland
    Spillested: Horsens, 1. runde
  • Midtjylland 1 - 3 Roskilde BgK
    Spillested: Horsens, 2. runde

Torsdag d. 19. september 2019 kl. 19:00

  • Horsens 2 - 2 Midtjylland
    Spillested: Silkeborg

Lørdag d. 5. oktober 2019 kl. 11:00

  • Mama Lustra 1 - 3 Midtjylland
    Spillested: Silkeborg, 1. runde
  • Midtjylland 3 - 1 Næstved Backgammon
    Spillested: Silkeborg, 2. runde

Søndag d. 6. oktober 2019 kl. 11:00

  • Midtjylland 1 - 3 Phønix
    Spillested: Silkeborg, 1. runde
  • Næstved Backgammon 0 - 4 Midtjylland
    Spillested: Silkeborg, 2. runde

Lørdag d. 26. oktober 2019 kl. 11:00

  • Midtjylland 1 - 3 Odense Chang
    Spillested: Silkeborg, 1. runde
  • Odense Chang 3 - 1 Midtjylland
    Spillested: Silkeborg, 2. runde

Lørdag d. 2. november 2019 kl. 11:00

  • KBgK II 1 - 3 Midtjylland
    Spillested: Odense, 1. runde
  • Midtjylland 2 - 2 Hatten
    Spillested: Odense, 2. runde

Søndag d. 3. november 2019 kl. 11:00

  • Midtjylland 1 - 3 KBgK II
    Spillested: Odense, 1. runde
  • Klaps 2 - 2 Midtjylland
    Spillested: Odense, 2. runde

Torsdag d. 14. november 2019 kl. 19:00

  • Midtjylland 1 - 3 Horsens
    Spillested: Silkeborg

Lørdag d. 30. november 2019 kl. 11:00

  • Midtjylland 0 - 4 Mama Boyz II
    Spillested: Odense, 1. runde

Søndag d. 5. januar 2020 kl. 11:00

  • Midtjylland 2 - 2 Rulle Marie
    Spillested: Lunden, 1. runde

Lørdag d. 11. januar 2020 kl. 11:00

  • Roskilde BgK 1 - 3 Midtjylland
    Spillested: Horsens, 1. runde
  • Hatten 1 - 3 Midtjylland
    Spillested: Horsens, 2. runde

Lørdag d. 1. februar 2020 kl. 11:00

  • Midtjylland 4 - 0 Klaps
    Spillested: Odense, 1. runde
  • Rulle Marie 3 - 1 Midtjylland
    Spillested: Odense, 2. runde

Lørdag d. 29. februar 2020 kl. 11:00

  • Phønix 3 - 1 Midtjylland
    Spillested: København, 1. runde kl. 11
  • Midtjylland 2 - 2 Mama Lustra
    Spillested: København, 2. runde