Holdturnering 2019 / 2020 - Odense Chang - 1. division (Landsdækkende)

Holdkaptajn

8114 Michael Greholm

Hjemmebane

Boldklubben Chang
Kocksgade 16
5000 Odense C
Danmark

Stamhold

Odense Chang

Individuelle resultater

# Spiller Rating K V T +/-
1 9631 Brian Herbøl 1188,88 13 12 1 11
2 4902 Kian Ehdaeifar 1204,13 21 14 7 7
3 5883 Claus Bruun 1087,80 2 2 0 2
4 1864 Svend Pedersen 1122,28 0 0 0 0
5 2559 Jørn Andersen 1099,55 0 0 0 0
6 3911 Peer Jensen 1113,23 0 0 0 0
7 4491 Tommy Larsen 1164,87 0 0 0 0
8 8114 Michael Greholm 1175,49 20 9 11 -2
9 6611 Erik Trads 1023,56 2 0 2 -2
10 5991 IM Niels Fløjborg 1116,98 22 9 13 -4
11 3805 Deniz Keskin 1155,85 8 2 6 -4

Kampprogram

Åben alle | Luk alle

Lørdag d. 7. september 2019 kl. 11:00

  • Roskilde BgK 2 - 2 Odense Chang
    Spillested: Horsens, 1. runde
  • Odense Chang 1 - 3 Hatten
    Spillested: Horsens, 2. runde

Lørdag d. 5. oktober 2019 kl. 11:00

  • Næstved Backgammon 1 - 3 Odense Chang
    Spillested: Silkeborg, 1. runde
  • Odense Chang 1 - 3 Phønix
    Spillested: Silkeborg, 2. runde

Søndag d. 6. oktober 2019 kl. 11:00

  • Odense Chang 2 - 2 Mama Lustra
    Spillested: Silkeborg, 1. runde
  • Phønix 3 - 1 Odense Chang
    Spillested: Silkeborg, 2. runde

Lørdag d. 12. oktober 2019 kl. 11:00

  • Horsens 2 - 2 Odense Chang
    Spillested: Horsens, kamp 1
  • Odense Chang 1 - 3 Horsens
    Spillested: Horsens, kamp 2

Lørdag d. 26. oktober 2019 kl. 11:00

  • Midtjylland 1 - 3 Odense Chang
    Spillested: Silkeborg, 1. runde
  • Odense Chang 3 - 1 Midtjylland
    Spillested: Silkeborg, 2. runde

Lørdag d. 2. november 2019 kl. 11:00

  • Klaps 2 - 2 Odense Chang
    Spillested: Odense, 1. runde
  • Odense Chang 2 - 2 KBgK II
    Spillested: Odense, 2. runde

Søndag d. 3. november 2019 kl. 11:00

  • Odense Chang 3 - 1 Klaps
    Spillested: Odense, 1. runde
  • Rulle Marie 3 - 1 Odense Chang
    Spillested: Odense, 2. runde

Lørdag d. 30. november 2019 kl. 11:00

  • Odense Chang 2 - 2 Roskilde BgK
    Spillested: Odense, 1. runde
  • Mama Boyz II 2 - 2 Odense Chang
    Spillested: Odense, 2. runde

Lørdag d. 11. januar 2020 kl. 11:00

  • Hatten 2 - 2 Odense Chang
    Spillested: Horsens, 1. runde
  • Odense Chang 2 - 2 Mama Boyz II
    Spillested: Horsens, 2. runde

Lørdag d. 1. februar 2020 kl. 11:00

  • Odense Chang 3 - 1 Rulle Marie
    Spillested: Odense, 1. runde
  • KBgK II 1 - 3 Odense Chang
    Spillested: Odense, 2. runde

Lørdag d. 29. februar 2020 kl. 11:00

  • Mama Lustra 1 - 3 Odense Chang
    Spillested: København, 1. runde kl. 11
  • Odense Chang 4 - 0 Næstved Backgammon
    Spillested: København, 2. runde