Holdturnering 2019 / 2020 - Søernes Ølbar Backgammon - Elitedivisionen (Landsdækkende)

Holdkaptajn

7408 IM Martin Jensen

Hjemmebane

Søernes Ølbar
Sortedam Dossering 83
2100 København Ø
Danmark

Stamhold

Søernes Ølbar Backgammon

Individuelle resultater

# Spiller Rating K V T +/-
1 7408 IM Martin Jensen 1188,89 20 12 8 4
2 8016 Clement Lessel 1178,38 21 12 9 3
3 8243 Brian Holst Larsen 1113,75 11 6 5 1
4 5617 Søren Schmidt 1018,36 0 0 0 0
5 416 IM Steffen Lundstrøm 1211,51 19 9 10 -1
6 2535 Peter Kortegaard 1012,99 1 0 1 -1
7 3775 Anders Jensen 1100,86 8 3 5 -2
8 3620 Henrik Christensen 959,49 8 1 7 -6

Kampprogram

Åben alle | Luk alle

Torsdag d. 5. september 2019 kl. 19:00

  • Familien Nemesis 1 - 3 Søernes Ølbar Backgammon

Torsdag d. 12. september 2019 kl. 19:00

  • Søernes Ølbar Backgammon 2 - 2 Langebro

Torsdag d. 3. oktober 2019 kl. 19:00

  • 13. Brigade 1 - 3 Søernes Ølbar Backgammon

Torsdag d. 10. oktober 2019 kl. 19:00

  • Søernes Ølbar Backgammon 1 - 3 Lødigt

Torsdag d. 24. oktober 2019 kl. 19:00

  • Nemo 4 - 0 Søernes Ølbar Backgammon

Torsdag d. 31. oktober 2019 kl. 19:00

  • Soirée Dansante 1 - 3 Søernes Ølbar Backgammon

Torsdag d. 14. november 2019 kl. 19:00

  • Absalon 3 - 1 Søernes Ølbar Backgammon

Torsdag d. 21. november 2019 kl. 19:00

  • Søernes Ølbar Backgammon 2 - 2 Mama Boyz

Torsdag d. 28. november 2019 kl. 19:00

  • Søernes Ølbar Backgammon 1 - 3 Familien Nemesis

Torsdag d. 19. december 2019 kl. 19:00

  • Langebro 2 - 2 Søernes Ølbar Backgammon

Torsdag d. 9. januar 2020 kl. 19:00

  • KBgK 2 - 2 Søernes Ølbar Backgammon

Torsdag d. 16. januar 2020 kl. 19:00

  • Søernes Ølbar Backgammon 4 - 0 13. Brigade

Torsdag d. 23. januar 2020 kl. 19:00

  • Lødigt 4 - 0 Søernes Ølbar Backgammon

Torsdag d. 30. januar 2020 kl. 19:00

  • Søernes Ølbar Backgammon 2 - 2 Nemo

Lørdag d. 1. februar 2020 kl. 11:00

  • Team Casino Munkebjerg 3 - 1 Søernes Ølbar Backgammon
    Spillested: Vejle, 1. runde
  • Søernes Ølbar Backgammon 3 - 1 Team Casino Munkebjerg
    Spillested: Vejle, 2. runde

Søndag d. 2. februar 2020 kl. 11:00

  • Malmö Backgammonklubb 2 - 2 Søernes Ølbar Backgammon
    Spillested: København
  • Søernes Ølbar Backgammon 2 - 2 Malmö Backgammonklubb
    Spillested: København

Torsdag d. 6. februar 2020 kl. 19:00

  • Søernes Ølbar Backgammon 1 - 3 Soirée Dansante

Torsdag d. 20. februar 2020 kl. 19:00

  • Søernes Ølbar Backgammon 4 - 0 KBgK

Lørdag d. 29. februar 2020 kl. 11:00

  • Mama Boyz 3 - 1 Søernes Ølbar Backgammon
    Spillested: København, 1. runde kl. 11
  • Søernes Ølbar Backgammon 3 - 1 Absalon
    Spillested: København, 2. runde