Holdturnering 2019 / 2020 - KBgK - Elitedivisionen (Landsdækkende)

Holdkaptajn

1096 IM Peter-Michael Valeur Bosse

Hjemmebane

Cafe 3. Halvleg (Valby Idrætspark)
Julius Andersens Vej 1
2450 København SV
Danmark
26 84 15 36

Stamhold

KBgK

Individuelle resultater

# Spiller Rating K V T +/-
1 6973 Michael Krakus 1176,55 8 5 3 2
2 12652 Clement Breum 1190,04 8 4 4 0
3 19486 GM Thomas Kristensen 1305,59 2 1 1 0
4 1820 IM Marc Brockmann Olsen 1227,65 0 0 0 0
5 8093 IM Claus Elken 1166,55 0 0 0 0
6 1096 IM Peter-Michael Valeur Bosse 1214,61 9 4 5 -1
7 1683 Tue Rasmussen 1080,98 3 1 2 -1
8 2070 Henrik Vejlø 1151,41 1 0 1 -1
9 5343 Theis Rasmussen 1159,80 1 0 1 -1
10 4107 Søren Bejder 1096,12 4 1 3 -2
11 2174 GM Mads Peter Andersen 1186,10 2 0 2 -2
12 19170 IM Hallur Jon Bluhme Sævarsson 1133,49 2 0 2 -2

Kampprogram

Åben alle | Luk alle

Torsdag d. 5. september 2019 kl. 19:00

  • KBgK 3 - 1 13. Brigade

Torsdag d. 12. september 2019 kl. 19:00

  • KBgK 2 - 2 Lødigt

Torsdag d. 19. september 2019 kl. 19:00

  • KBgK 2 - 2 Nemo

Lørdag d. 28. september 2019 kl. 12:00

  • Team Casino Munkebjerg 3 - 1 KBgK
    Spillested: Vejle, 1. runde
  • KBgK 0 - 4 Team Casino Munkebjerg
    Spillested: Vejle, 2. runde

Torsdag d. 10. oktober 2019 kl. 19:00

  • Absalon 1 - 3 KBgK

Torsdag d. 24. oktober 2019 kl. 19:00

  • KBgK 2 - 2 Mama Boyz

Torsdag d. 31. oktober 2019 kl. 19:00

  • Familien Nemesis 2 - 2 KBgK

Torsdag d. 7. november 2019 kl. 19:00

  • KBgK 0 - 4 Langebro

Torsdag d. 21. november 2019 kl. 19:00

  • KBgK 1 - 3 Soirée Dansante

Torsdag d. 28. november 2019 kl. 19:00

Torsdag d. 5. december 2019 kl. 19:00

  • Lødigt vs KBgK

Torsdag d. 12. december 2019 kl. 19:00

  • Nemo vs KBgK

Tirsdag d. 24. december 2019 kl. 19:00

Torsdag d. 9. januar 2020 kl. 19:00

Torsdag d. 23. januar 2020 kl. 19:00

  • KBgK vs Absalon

Torsdag d. 30. januar 2020 kl. 19:00

  • Mama Boyz vs KBgK

Torsdag d. 6. februar 2020 kl. 19:00

Torsdag d. 27. februar 2020 kl. 19:00

  • Langebro vs KBgK

Lørdag d. 29. februar 2020 kl. 12:00