Holdturnering 2019 / 2020 - Langebro - Elitedivisionen (Landsdækkende)

Holdkaptajn

20209 Jan Petersen

Hjemmebane

Cafe Fatamorgana
Borups Plads 26
2200 København N
Danmark

Stamhold

Langebro/FirstMovers

Individuelle resultater

# Spiller Rating K V T +/-
1 19545 IM Patrick Toxværd 1209,10 20 12 8 4
2 3820 Ulla Hansen 1193,20 1 1 0 1
3 9764 Steen Haff 1130,86 0 0 0 0
4 20209 Jan Petersen 1195,46 19 9 10 -1
5 3999 Jan Bendesen 1145,16 15 7 8 -1
6 13484 Anni Bech Nielsen 1000,27 3 1 2 -1
7 5 Allan Christensen 1154,54 1 0 1 -1
8 9545 Karina Langhoff de Thurah 1032,11 8 3 5 -2
9 441 Rune Færevåg 1055,83 7 2 5 -3
10 3618 Jens Hareskov Christensen 1166,92 14 5 9 -4

Kampprogram

Åben alle | Luk alle

Torsdag d. 5. september 2019 kl. 19:00

  • Langebro 1 - 3 Nemo

Torsdag d. 12. september 2019 kl. 19:00

  • Søernes Ølbar Backgammon 2 - 2 Langebro

Torsdag d. 26. september 2019 kl. 19:00

  • Absalon 3 - 1 Langebro

Torsdag d. 3. oktober 2019 kl. 19:00

  • Langebro 2 - 2 Mama Boyz

Torsdag d. 10. oktober 2019 kl. 19:00

  • Familien Nemesis 2 - 2 Langebro

Lørdag d. 19. oktober 2019 kl. 11:00

  • Team Casino Munkebjerg 3 - 1 Langebro
    Spillested: Vejle, 1. runde
  • Langebro 1 - 3 Team Casino Munkebjerg
    Spillested: Vejle, 2. runde

Torsdag d. 24. oktober 2019 kl. 19:00

  • Langebro 3 - 1 Soirée Dansante

Torsdag d. 31. oktober 2019 kl. 19:00

  • Langebro 2 - 2 Malmö Backgammonklubb

Torsdag d. 7. november 2019 kl. 19:00

  • KBgK 0 - 4 Langebro

Torsdag d. 14. november 2019 kl. 19:00

  • Langebro 2 - 2 13. Brigade

Torsdag d. 21. november 2019 kl. 19:00

  • Lødigt 3 - 1 Langebro

Torsdag d. 28. november 2019 kl. 19:00

  • Nemo 2 - 2 Langebro

Torsdag d. 19. december 2019 kl. 19:00

  • Langebro 2 - 2 Søernes Ølbar Backgammon

Torsdag d. 9. januar 2020 kl. 19:00

  • Langebro 2 - 2 Absalon

Torsdag d. 16. januar 2020 kl. 19:00

  • Mama Boyz 3 - 1 Langebro

Torsdag d. 23. januar 2020 kl. 19:00

  • Langebro 2 - 2 Familien Nemesis

Torsdag d. 30. januar 2020 kl. 19:00

  • Soirée Dansante 1 - 3 Langebro

Torsdag d. 6. februar 2020 kl. 19:00

  • Malmö Backgammonklubb 3 - 1 Langebro

Torsdag d. 27. februar 2020 kl. 19:00

  • Langebro 0 - 4 KBgK

Lørdag d. 29. februar 2020 kl. 11:00

  • Langebro 2 - 2 Lødigt
    Spillested: København, 1. runde kl. 11
  • 13. Brigade 1 - 3 Langebro
    Spillested: København, 2. runde