Holdturnering 2019 / 2020

Langebro ─ Elitedivisionen (Landsdækkende)


Holdkaptajn

20209 Jan Petersen

Hjemmebane

Cafe Fatamorgana
Borups Plads 26
2200 København N
Danmark

Stamhold

Langebro/FirstMovers

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 19545 Patrick Toxværd IM 1220,98 20 12 8 4
2 3820 Ulla Hansen 1180,11 1 1 0 1
3 9764 Steen Haff 1130,86 0 0 0 0
4 20209 Jan Petersen 1217,58 19 9 10 -1
5 3999 Jan Bendesen 1145,16 15 7 8 -1
6 13484 Anni Bech Nielsen 1000,27 3 1 2 -1
7 5 Allan Christensen 1134,84 1 0 1 -1
8 9545 Karina Langhoff de Thurah 1032,11 8 3 5 -2
9 441 Rune Færevåg 1055,83 7 2 5 -3
10 3618 Jens Hareskov Christensen 1166,92 14 5 9 -4

Kampprogram

Torsdag d. 5. september 2019 kl. 19:00
Langebro 1 – 3 Nemo
Torsdag d. 12. september 2019 kl. 19:00
Søernes Ølbar Backgammon 2 – 2 Langebro
Torsdag d. 26. september 2019 kl. 19:00
Absalon 3 – 1 Langebro
Torsdag d. 3. oktober 2019 kl. 19:00
Langebro 2 – 2 Mama Boyz
Torsdag d. 10. oktober 2019 kl. 19:00
Familien Nemesis 2 – 2 Langebro
Lørdag d. 19. oktober 2019 kl. 11:00
Team Casino Munkebjerg 3 – 1 Langebro
Spillested: Vejle, 1. runde
Langebro 1 – 3 Team Casino Munkebjerg
Spillested: Vejle, 2. runde
Torsdag d. 24. oktober 2019 kl. 19:00
Langebro 3 – 1 Soirée Dansante
Torsdag d. 31. oktober 2019 kl. 19:00
Langebro 2 – 2 Malmö Backgammonklubb
Torsdag d. 7. november 2019 kl. 19:00
KBgK 0 – 4 Langebro
Torsdag d. 14. november 2019 kl. 19:00
Langebro 2 – 2 13. Brigade
Torsdag d. 21. november 2019 kl. 19:00
Lødigt 3 – 1 Langebro
Torsdag d. 28. november 2019 kl. 19:00
Nemo 2 – 2 Langebro
Torsdag d. 19. december 2019 kl. 19:00
Langebro 2 – 2 Søernes Ølbar Backgammon
Torsdag d. 9. januar 2020 kl. 19:00
Langebro 2 – 2 Absalon
Torsdag d. 16. januar 2020 kl. 19:00
Mama Boyz 3 – 1 Langebro
Torsdag d. 23. januar 2020 kl. 19:00
Langebro 2 – 2 Familien Nemesis
Torsdag d. 30. januar 2020 kl. 19:00
Soirée Dansante 1 – 3 Langebro
Torsdag d. 6. februar 2020 kl. 19:00
Malmö Backgammonklubb 3 – 1 Langebro
Torsdag d. 27. februar 2020 kl. 19:00
Langebro 0 – 4 KBgK
Lørdag d. 29. februar 2020 kl. 11:00
Langebro 2 – 2 Lødigt
Spillested: København, 1. runde kl. 11
13. Brigade 1 – 3 Langebro
Spillested: København, 2. runde