Holdturnering 2019 / 2020

Familien Nemesis ─ Elitedivisionen (Landsdækkende)


Holdkaptajn

1976 IM Mark Lillelund Larsen

Hjemmebane

Generator Hostel
Adelgade 5-7, 1. sal.
1304 København K
Danmark

Stamhold

Familien Nemesis

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 1162 Khosrow Jafehvand IM 1220,46 14 10 4 6
2 4175 Andreas Becher 1213,28 9 6 3 3
3 7112 Thorbjørn Schiønning 1238,80 3 3 0 3
4 6472 Taus Bøytler IM 1166,33 16 8 8 0
5 5555 Thomas Kokholm IM 1222,29 14 7 7 0
6 1976 Mark Lillelund Larsen IM 1216,73 6 3 3 0
7 2709 Peter Hallberg IM 1076,89 4 2 2 0
8 3940 Frederik Sevelius 1248,91 9 4 5 -1
9 8310 Jesper Meisner 1170,93 13 4 9 -5

Kampprogram

Torsdag d. 5. september 2019 kl. 19:00
Familien Nemesis 1 – 3 Søernes Ølbar Backgammon
Torsdag d. 26. september 2019 kl. 19:00
Mama Boyz 0 – 4 Familien Nemesis
Torsdag d. 3. oktober 2019 kl. 19:00
Familien Nemesis 2 – 2 Soirée Dansante
Torsdag d. 10. oktober 2019 kl. 19:00
Familien Nemesis 2 – 2 Langebro
Torsdag d. 24. oktober 2019 kl. 19:00
Malmö Backgammonklubb 3 – 1 Familien Nemesis
Torsdag d. 31. oktober 2019 kl. 19:00
Familien Nemesis 2 – 2 KBgK
Torsdag d. 7. november 2019 kl. 19:00
Familien Nemesis 1 – 3 13. Brigade
Torsdag d. 14. november 2019 kl. 19:00
Familien Nemesis 1 – 3 Lødigt
Torsdag d. 21. november 2019 kl. 19:00
Nemo 2 – 2 Familien Nemesis
Lørdag d. 23. november 2019 kl. 11:00
Team Casino Munkebjerg 3 – 1 Familien Nemesis
Spillested: København, 1. runde
Familien Nemesis 3 – 1 Team Casino Munkebjerg
Spillested: København, 2. runde
Torsdag d. 28. november 2019 kl. 19:00
Søernes Ølbar Backgammon 1 – 3 Familien Nemesis
Torsdag d. 12. december 2019 kl. 19:00
Absalon 2 – 2 Familien Nemesis
Torsdag d. 19. december 2019 kl. 19:00
Familien Nemesis 2 – 2 Absalon
Torsdag d. 9. januar 2020 kl. 19:00
Familien Nemesis 2 – 2 Mama Boyz
Torsdag d. 16. januar 2020 kl. 19:00
Soirée Dansante 2 – 2 Familien Nemesis
Torsdag d. 23. januar 2020 kl. 19:00
Langebro 2 – 2 Familien Nemesis
Torsdag d. 30. januar 2020 kl. 19:00
Familien Nemesis 4 – 0 Malmö Backgammonklubb
Torsdag d. 6. februar 2020 kl. 19:00
KBgK 1 – 3 Familien Nemesis
Torsdag d. 27. februar 2020 kl. 19:00
13. Brigade 3 – 1 Familien Nemesis
Lørdag d. 29. februar 2020 kl. 11:00
Familien Nemesis 2 – 2 Nemo
Spillested: København, 1. runde kl. 11
Lødigt 0 – 4 Familien Nemesis
Spillested: København, 2. runde