Holdturnering 2019 / 2020 - 13. Brigade - Elitedivisionen (Landsdækkende)

Holdkaptajn

27 Flemming Secher Nielsen

Hjemmebane

Den Franske Café
Sortedam Dossering 101
2100 København Ø
Danmark

Stamhold

13. Brigade

Individuelle resultater

# Spiller Rating K V T +/-
1 82 Allan Juul Stage 1131,41 19 10 9 1
2 8543 Bjarne Tholstrup Svendsen 1198,73 19 10 9 1
3 6204 Jens Quirin Hansen 1096,00 14 7 7 0
4 27 Flemming Secher Nielsen 1084,54 9 4 5 -1
5 1700 Steen Ørnvig 1132,16 10 4 6 -2
6 279 Gitte Dalgaard 1100,65 8 3 5 -2
7 2653 Claus Berggreen 1101,65 3 0 3 -3
8 7587 Thomas Ferguson 1157,21 6 1 5 -4

Kampprogram

Åben alle | Luk alle

Torsdag d. 5. september 2019 kl. 19:00

  • KBgK 3 - 1 13. Brigade

Torsdag d. 12. september 2019 kl. 19:00

  • 13. Brigade 3 - 1 Soirée Dansante

Torsdag d. 19. september 2019 kl. 19:00

  • 13. Brigade 3 - 1 Lødigt

Torsdag d. 26. september 2019 kl. 19:00

  • 13. Brigade 3 - 1 Nemo

Torsdag d. 3. oktober 2019 kl. 19:00

  • 13. Brigade 1 - 3 Søernes Ølbar Backgammon

Torsdag d. 24. oktober 2019 kl. 19:00

  • 13. Brigade 1 - 3 Absalon

Torsdag d. 31. oktober 2019 kl. 19:00

  • Mama Boyz 1 - 3 13. Brigade

Torsdag d. 7. november 2019 kl. 19:00

  • Familien Nemesis 1 - 3 13. Brigade

Torsdag d. 14. november 2019 kl. 19:00

  • Langebro 2 - 2 13. Brigade

Torsdag d. 21. november 2019 kl. 19:00

  • 13. Brigade 2 - 2 Malmö Backgammonklubb

Torsdag d. 28. november 2019 kl. 19:00

  • 13. Brigade 1 - 3 KBgK

Lørdag d. 30. november 2019 kl. 11:00

  • Team Casino Munkebjerg 1 - 3 13. Brigade
    Spillested: Vejle, 1. runde
  • 13. Brigade 2 - 2 Team Casino Munkebjerg
    Spillested: Vejle, 2. runde

Torsdag d. 5. december 2019 kl. 19:00

  • Soirée Dansante 4 - 0 13. Brigade

Torsdag d. 12. december 2019 kl. 19:00

  • Lødigt 1 - 3 13. Brigade

Torsdag d. 9. januar 2020 kl. 19:00

  • Nemo 3 - 1 13. Brigade

Torsdag d. 16. januar 2020 kl. 19:00

  • Søernes Ølbar Backgammon 4 - 0 13. Brigade

Torsdag d. 30. januar 2020 kl. 19:00

  • Absalon 2 - 2 13. Brigade

Torsdag d. 6. februar 2020 kl. 19:00

  • 13. Brigade 0 - 4 Mama Boyz

Torsdag d. 27. februar 2020 kl. 19:00

  • 13. Brigade 3 - 1 Familien Nemesis

Lørdag d. 29. februar 2020 kl. 11:00

  • Malmö Backgammonklubb 3 - 1 13. Brigade
    Spillested: København, 1. runde kl. 11
  • 13. Brigade 1 - 3 Langebro
    Spillested: København, 2. runde