Holdturnering 2019 / 2020 - Absalon - Elitedivisionen (Landsdækkende)

Holdkaptajn

15 GM Klaus Switon

Hjemmebane

Folkehuset Absalon
Sønder Blvd. 73
1720 København V
Danmark

Stamhold

Absalon

Individuelle resultater

# Spiller Rating K V T +/-
1 9690 IM Jens Ostermann-Petersen 1219,17 16 12 4 8
2 9695 SGM Thomas Myhr 1255,15 14 8 6 2
3 22776 IM Pia Jeppesen 1189,35 20 10 10 0
4 15 GM Klaus Switon 1161,54 17 8 9 -1
5 13773 Vladimir Stokic 1112,05 10 3 7 -4
6 4004 IM Jakob Andersen 1185,89 11 3 8 -5

Kampprogram

Åben alle | Luk alle

Torsdag d. 5. september 2019 kl. 19:00

  • Absalon 4 - 0 Soirée Dansante

Torsdag d. 26. september 2019 kl. 19:00

  • Absalon 3 - 1 Langebro

Torsdag d. 3. oktober 2019 kl. 19:00

  • Malmö Backgammonklubb 2 - 2 Absalon

Lørdag d. 5. oktober 2019 kl. 11:00

  • Absalon 1 - 3 Team Casino Munkebjerg
    Spillested: Valby Idrætspark, 2. runde

Torsdag d. 10. oktober 2019 kl. 19:00

  • Absalon 1 - 3 KBgK

Torsdag d. 24. oktober 2019 kl. 19:00

  • 13. Brigade 1 - 3 Absalon

Torsdag d. 31. oktober 2019 kl. 19:00

  • Absalon 2 - 2 Lødigt

Torsdag d. 7. november 2019 kl. 19:00

  • Nemo 2 - 2 Absalon

Torsdag d. 14. november 2019 kl. 19:00

  • Absalon 3 - 1 Søernes Ølbar Backgammon

Torsdag d. 28. november 2019 kl. 19:00

  • Soirée Dansante 3 - 1 Absalon

Torsdag d. 5. december 2019 kl. 19:00

  • Mama Boyz 3 - 1 Absalon

Torsdag d. 12. december 2019 kl. 19:00

  • Absalon 2 - 2 Familien Nemesis

Torsdag d. 19. december 2019 kl. 19:00

  • Familien Nemesis 2 - 2 Absalon

Torsdag d. 9. januar 2020 kl. 19:00

  • Langebro 2 - 2 Absalon

Torsdag d. 16. januar 2020 kl. 19:00

  • Absalon 2 - 2 Malmö Backgammonklubb

Torsdag d. 23. januar 2020 kl. 19:00

  • KBgK 3 - 1 Absalon

Torsdag d. 30. januar 2020 kl. 19:00

  • Absalon 2 - 2 13. Brigade

Torsdag d. 6. februar 2020 kl. 19:00

  • Lødigt 1 - 3 Absalon

Torsdag d. 13. februar 2020 kl. 19:00

  • Absalon 1 - 3 Mama Boyz

Torsdag d. 27. februar 2020 kl. 19:00

  • Absalon 2 - 2 Nemo

Lørdag d. 29. februar 2020 kl. 11:00

  • Team Casino Munkebjerg 1 - 3 Absalon
    Spillested: København, 1. runde kl. 11
  • Søernes Ølbar Backgammon 3 - 1 Absalon
    Spillested: København, 2. runde