Holdturnering 2019 / 2020 - Soirée Dansante - Elitedivisionen (Landsdækkende)

Holdkaptajn

7591 GM Michael Weile

Hjemmebane

Cafe 3. Halvleg (Valby Idrætspark)
Julius Andersens Vej 1
2450 København SV
Danmark
26 84 15 36

Stamhold

Soirée Dansante

Individuelle resultater

# Spiller Rating K V T +/-
1 17606 IM Kasper Nagel Nielsen 1305,19 12 8 4 4
2 10720 IM Søren Larsen 1186,02 7 5 2 3
3 7590 GM Freddie Noer 1306,49 18 10 8 2
4 7591 GM Michael Weile 1221,14 14 8 6 2
5 9331 Karsten Bølge 1175,14 4 2 2 0
6 16929 Per Strandvig Sørensen 1145,93 2 1 1 0
7 6005 IM Jens Chr. Pedersen 1093,41 13 6 7 -1
8 7175 Thomas Fuglheim 1115,30 11 5 6 -1
9 7712 GM Henrik Løber 1088,52 1 0 1 -1
10 1954 Marianne Petersen 1092,03 6 2 4 -2

Kampprogram

Åben alle | Luk alle

Torsdag d. 5. september 2019 kl. 19:00

  • Absalon 4 - 0 Soirée Dansante

Torsdag d. 12. september 2019 kl. 19:00

  • 13. Brigade 3 - 1 Soirée Dansante

Torsdag d. 19. september 2019 kl. 19:00

  • Mama Boyz 2 - 2 Soirée Dansante

Torsdag d. 26. september 2019 kl. 19:00

  • Soirée Dansante 3 - 1 Lødigt

Torsdag d. 3. oktober 2019 kl. 19:00

  • Familien Nemesis 2 - 2 Soirée Dansante

Lørdag d. 5. oktober 2019 kl. 11:00

  • Team Casino Munkebjerg 0 - 4 Soirée Dansante
    Spillested: Valby Idrætspark, 1. runde

Torsdag d. 10. oktober 2019 kl. 19:00

  • Soirée Dansante 1 - 3 Nemo

Torsdag d. 24. oktober 2019 kl. 19:00

  • Langebro 3 - 1 Soirée Dansante

Torsdag d. 31. oktober 2019 kl. 19:00

  • Soirée Dansante 1 - 3 Søernes Ølbar Backgammon

Torsdag d. 7. november 2019 kl. 19:00

  • Malmö Backgammonklubb 1 - 3 Soirée Dansante

Torsdag d. 21. november 2019 kl. 19:00

  • KBgK 1 - 3 Soirée Dansante

Torsdag d. 28. november 2019 kl. 19:00

  • Soirée Dansante 3 - 1 Absalon

Torsdag d. 5. december 2019 kl. 19:00

  • Soirée Dansante 4 - 0 13. Brigade

Torsdag d. 12. december 2019 kl. 19:00

  • Soirée Dansante 1 - 3 Mama Boyz

Torsdag d. 9. januar 2020 kl. 19:00

  • Lødigt 0 - 4 Soirée Dansante

Torsdag d. 16. januar 2020 kl. 19:00

  • Soirée Dansante 2 - 2 Familien Nemesis

Torsdag d. 23. januar 2020 kl. 19:00

  • Nemo 4 - 0 Soirée Dansante

Torsdag d. 30. januar 2020 kl. 19:00

  • Soirée Dansante 1 - 3 Langebro

Torsdag d. 6. februar 2020 kl. 19:00

  • Søernes Ølbar Backgammon 1 - 3 Soirée Dansante

Torsdag d. 27. februar 2020 kl. 19:00

  • Soirée Dansante 2 - 2 Malmö Backgammonklubb

Lørdag d. 29. februar 2020 kl. 11:00

  • Soirée Dansante 2 - 2 KBgK
    Spillested: København, 1. runde kl. 11
  • Soirée Dansante 4 - 0 Team Casino Munkebjerg
    Spillested: København, 2. runde

Lørdag d. 21. marts 2020 kl. 11:00