Holdturnering 2018 / 2019 - Hatten - Elitedivisionen (Landsdækkende)

Holdkaptajn

4322 IM Axel Stemark

Hjemmebane

Cafe Phenix
Valby Langgade 74
2500 Valby
Danmark
36303379

Individuelle resultater

# Spiller Rating K V T +/-
1 4322 IM Axel Stemark 1213,37 14 8 6 2
2 6008 Jonas Enemark 1119,27 9 5 4 1
3 24313 Andreas Kortegaard 1127,33 16 8 8 0
4 6159 Flemming Storgaard 1200,07 12 6 6 0
5 7412 Claus Bruun 933,53 0 0 0 0
6 7665 Simon Rimdal 878,56 0 0 0 0
7 9897 Kim Lethan 1163,82 2 0 2 -2
8 6152 Nikolai Nilsen 1162,62 10 3 7 -4
9 3987 Mogens Dreier 1075,44 17 4 13 -9

Kampprogram

Torsdag d. 6. september 2018 kl. 19:00

  • Hatten vs Søernes Ølbar

Torsdag d. 13. september 2018 kl. 19:00

  • Team Casino Copenhagen Backgammon vs Hatten

Torsdag d. 20. september 2018 kl. 19:00

  • Hatten vs Absalon

Lørdag d. 22. september 2018 kl. 11:00

  • Hatten vs Team Casino Munkebjerg
    Spillested: Vejle, kamp 2
  • Team Casino Munkebjerg vs Hatten
    Spillested: Vejle, kamp 1

Torsdag d. 27. september 2018 kl. 19:00

  • Hatten vs Mama Lustra

Torsdag d. 11. oktober 2018 kl. 19:00

  • Hatten vs Familien Nemesis

Torsdag d. 25. oktober 2018 kl. 19:00

  • KBgK vs Hatten

Torsdag d. 1. november 2018 kl. 19:00

  • Hatten vs Lødigt

Torsdag d. 8. november 2018 kl. 19:00

  • Langebro vs Hatten

Torsdag d. 15. november 2018 kl. 19:00

  • Hatten vs Malmö Backgammonklubb

Torsdag d. 22. november 2018 kl. 19:00

  • 13. Brigade vs Hatten

Torsdag d. 29. november 2018 kl. 19:00

  • Søernes Ølbar vs Hatten

Torsdag d. 6. december 2018 kl. 19:00

  • Hatten vs Team Casino Copenhagen Backgammon

Torsdag d. 13. december 2018 kl. 19:00

  • Absalon vs Hatten

Torsdag d. 3. januar 2019 kl. 19:00

  • Mama Lustra vs Hatten

Torsdag d. 17. januar 2019 kl. 19:00

  • Familien Nemesis vs Hatten

Torsdag d. 24. januar 2019 kl. 19:00

  • Hatten vs KBgK

Torsdag d. 31. januar 2019 kl. 19:00

  • Lødigt vs Hatten

Torsdag d. 7. februar 2019 kl. 19:00

  • Hatten vs Langebro

Lørdag d. 2. marts 2019 kl. 11:00