Holdturnering 2018 / 2019 - Hatten - Elitedivisionen (Landsdækkende)

Holdkaptajn

4322 IM Axel Stemark

Hjemmebane

Cafe Phenix
Valby Langgade 74
2500 Valby
Danmark
36303379

Stamhold

Hatten

Individuelle resultater

# Spiller Rating K V T +/-
1 4322 IM Axel Stemark 1238,68 16 10 6 4
2 6159 Flemming Storgaard 1206,74 13 7 6 1
3 6008 Jonas Enemark 1111,64 10 5 5 0
4 24313 Andreas Kortegaard 1098,79 18 8 10 -2
5 9897 Kim Lethan 1163,82 2 0 2 -2
6 6152 Nikolai Nilsen 1162,62 10 3 7 -4
7 3987 Mogens Dreier 1074,25 19 5 14 -9

Kampprogram

Ă…ben alle | Luk alle

Torsdag d. 6. september 2018 kl. 19:00

  • Hatten 1 - 3 Søernes Ølbar

Torsdag d. 13. september 2018 kl. 19:00

  • Team Casino Copenhagen 3 - 1 Hatten

Torsdag d. 20. september 2018 kl. 19:00

  • Hatten 1 - 3 Absalon

Lørdag d. 22. september 2018 kl. 12:00

  • Team Casino Munkebjerg 2 - 2 Hatten
    Spillested: Vejle, kamp 1
  • Hatten 2 - 2 Team Casino Munkebjerg
    Spillested: Vejle, kamp 2

Torsdag d. 27. september 2018 kl. 19:00

  • Hatten 1 - 3 Mama Lustra

Torsdag d. 11. oktober 2018 kl. 19:00

  • Hatten 3 - 1 Familien Nemesis

Torsdag d. 25. oktober 2018 kl. 19:00

  • KBgK 2 - 2 Hatten

Torsdag d. 1. november 2018 kl. 19:00

  • Hatten 3 - 1 Lødigt

Torsdag d. 8. november 2018 kl. 19:00

  • Langebro 2 - 2 Hatten

Torsdag d. 15. november 2018 kl. 19:00

  • Hatten 1 - 3 Malmö Backgammonklubb

Torsdag d. 22. november 2018 kl. 19:00

  • 13. Brigade 2 - 2 Hatten

Torsdag d. 29. november 2018 kl. 19:00

  • Søernes Ølbar 2 - 2 Hatten

Torsdag d. 6. december 2018 kl. 19:00

  • Hatten 3 - 1 Team Casino Copenhagen

Torsdag d. 13. december 2018 kl. 19:00

  • Absalon 3 - 1 Hatten

Torsdag d. 3. januar 2019 kl. 19:00

  • Mama Lustra 4 - 0 Hatten

Torsdag d. 17. januar 2019 kl. 19:00

  • Familien Nemesis 2 - 2 Hatten

Torsdag d. 24. januar 2019 kl. 19:00

  • Hatten 2 - 2 KBgK

Torsdag d. 31. januar 2019 kl. 19:00

  • Lødigt 3 - 1 Hatten

Torsdag d. 7. februar 2019 kl. 19:00

  • Hatten 2 - 2 Langebro

Lørdag d. 2. marts 2019 kl. 12:00

  • Malmö Backgammonklubb 3 - 1 Hatten
    Spillested: København, kamp 1
  • Hatten 3 - 1 13. Brigade
    Spillested: København, kamp 2