Holdturnering 2018 / 2019 - Lødigt - Elitedivisionen (Landsdækkende)

Holdkaptajn

20773 IM Hans Kristian Mathiesen

Hjemmebane

Café AE
Frederikssundsvej 7
2400 København NV
Danmark

Individuelle resultater

# Spiller Rating K V T +/-
1 4046 IM Martin Foldager 1230,68 18 13 5 8
2 18804 IM Asger Kjeldsen 1192,25 8 6 2 4
3 2840 IM Nicolai Skov 1248,56 9 6 3 3
4 10881 IM Reza Jamali 1184,07 10 6 4 2
5 2111 GM Peter Friberg 1263,41 13 7 6 1
6 20773 IM Hans Kristian Mathiesen 1149,04 13 7 6 1
7 14227 GM Rasmus Hansen 1317,52 2 1 1 0
8 1090 IM Tue Rex 1267,65 0 0 0 0
9 4444 Morten Jacobsen 1179,55 7 3 4 -1

Kampprogram

Torsdag d. 6. september 2018 kl. 19:00

  • KBgK vs Lødigt

Torsdag d. 13. september 2018 kl. 19:00

  • Absalon vs Lødigt

Torsdag d. 20. september 2018 kl. 19:00

  • Lødigt vs Langebro

Torsdag d. 4. oktober 2018 kl. 19:00

  • Lødigt vs 13. Brigade

Lørdag d. 6. oktober 2018 kl. 11:00

  • Team Casino Munkebjerg vs Lødigt
    Spillested: København, kamp 2

Torsdag d. 11. oktober 2018 kl. 19:00

  • Søernes Ølbar vs Lødigt

Torsdag d. 25. oktober 2018 kl. 19:00

  • Lødigt vs Team Casino Copenhagen Backgammon

Torsdag d. 1. november 2018 kl. 19:00

  • Hatten vs Lødigt

Torsdag d. 8. november 2018 kl. 19:00

  • Lødigt vs Mama Lustra

Lørdag d. 10. november 2018 kl. 11:00

  • Lødigt vs Malmö Backgammonklubb
  • Malmö Backgammonklubb vs Lødigt

Torsdag d. 22. november 2018 kl. 19:00

  • Lødigt vs Familien Nemesis

Torsdag d. 29. november 2018 kl. 19:00

  • Lødigt vs KBgK

Torsdag d. 6. december 2018 kl. 19:00

  • Lødigt vs Absalon

Torsdag d. 13. december 2018 kl. 19:00

  • Langebro vs Lødigt

Torsdag d. 10. januar 2019 kl. 19:00

  • 13. Brigade vs Lødigt

Torsdag d. 17. januar 2019 kl. 19:00

  • Lødigt vs Søernes Ølbar

Torsdag d. 24. januar 2019 kl. 19:00

  • Team Casino Copenhagen Backgammon vs Lødigt

Torsdag d. 31. januar 2019 kl. 19:00

  • Lødigt vs Hatten

Torsdag d. 7. februar 2019 kl. 19:00

  • Mama Lustra vs Lødigt

Lørdag d. 2. marts 2019 kl. 11:00