Holdturnering 2018 / 2019 - Familien Nemesis - Elitedivisionen (Landsdækkende)

Holdkaptajn

1976 IM Mark Lillelund Larsen

Hjemmebane

Café AE
Frederikssundsvej 7
2400 København NV
Danmark
www.cafe-ae.dk

Stamhold

Familien Nemesis

Individuelle resultater

# Spiller Rating K V T +/-
1 1976 IM Mark Lillelund Larsen 1257,71 11 9 2 7
2 7112 Thorbjørn Schiønning 1207,62 4 3 1 2
3 5555 IM Thomas Kokholm 1211,00 17 9 8 1
4 6472 IM Taus Bøytler 1138,59 17 9 8 1
5 4175 Andreas Becher 1178,98 9 4 5 -1
6 8310 Jesper Meisner 1215,49 11 4 7 -3
7 2709 IM Peter Hallberg 1070,80 5 1 4 -3
8 1162 IM Khosrow Jafehvand 1190,93 14 3 11 -8

Kampprogram

Ă…ben alle | Luk alle

Torsdag d. 6. september 2018 kl. 19:00

  • Familien Nemesis 1 - 3 Langebro

Torsdag d. 13. september 2018 kl. 19:00

  • Familien Nemesis 4 - 0 Malmö Backgammonklubb

Torsdag d. 20. september 2018 kl. 19:00

  • Familien Nemesis 2 - 2 13. Brigade

Torsdag d. 27. september 2018 kl. 19:00

  • Søernes Ølbar 3 - 1 Familien Nemesis

Torsdag d. 4. oktober 2018 kl. 19:00

  • Familien Nemesis 2 - 2 Team Casino Copenhagen

Torsdag d. 11. oktober 2018 kl. 19:00

  • Hatten 3 - 1 Familien Nemesis

Torsdag d. 25. oktober 2018 kl. 19:00

  • Familien Nemesis 3 - 1 Mama Lustra

Torsdag d. 8. november 2018 kl. 19:00

  • Familien Nemesis 2 - 2 Absalon

Torsdag d. 15. november 2018 kl. 19:00

  • Familien Nemesis vs KBgK

Torsdag d. 22. november 2018 kl. 19:00

  • Lødigt 3 - 1 Familien Nemesis

Torsdag d. 29. november 2018 kl. 19:00

  • Langebro 3 - 1 Familien Nemesis

Torsdag d. 6. december 2018 kl. 19:00

  • Malmö Backgammonklubb 3 - 1 Familien Nemesis

Torsdag d. 13. december 2018 kl. 19:00

  • 13. Brigade 1 - 3 Familien Nemesis

Torsdag d. 3. januar 2019 kl. 19:00

  • Familien Nemesis 2 - 2 Søernes Ølbar

Torsdag d. 10. januar 2019 kl. 19:00

  • Team Casino Copenhagen 1 - 3 Familien Nemesis

Torsdag d. 17. januar 2019 kl. 19:00

  • Familien Nemesis 2 - 2 Hatten

Torsdag d. 24. januar 2019 kl. 19:00

  • Mama Lustra 1 - 3 Familien Nemesis

Lørdag d. 26. januar 2019 kl. 12:00

  • Team Casino Munkebjerg 3 - 1 Familien Nemesis
    Spillested: Vejle, kamp 1
  • Familien Nemesis 2 - 2 Team Casino Munkebjerg
    Spillested: Vejle, kamp 2

Torsdag d. 7. februar 2019 kl. 19:00

  • Absalon 3 - 1 Familien Nemesis

Lørdag d. 2. marts 2019 kl. 12:00

  • KBgK 2 - 2 Familien Nemesis
    Spillested: København, kamp 1
  • Familien Nemesis 3 - 1 Lødigt
    Spillested: København, kamp 2