Holdturnering 2018 / 2019 - 13. Brigade - Elitedivisionen (Landsdækkende)

Holdkaptajn

27 Flemming Secher Nielsen

Hjemmebane

Den Franske Café
Sortedam Dossering 101
2100 København Ø
Danmark

Stamhold

13. Brigade

Individuelle resultater

# Spiller Rating K V T +/-
1 6973 Michael Krakus 1166,68 9 5 4 1
2 2653 Claus Berggreen 1125,44 7 4 3 1
3 1700 Steen Ørnvig 1133,22 18 9 9 0
4 8543 Bjarne Tholstrup Svendsen 1194,54 21 10 11 -1
5 82 Allan Juul Stage 1120,28 3 1 2 -1
6 279 Gitte Dalgaard 1132,50 13 5 8 -3
7 27 Flemming Secher Nielsen 1052,14 7 2 5 -3
8 6204 Jens Quirin Hansen 1076,43 10 3 7 -4

Kampprogram

Ă…ben alle | Luk alle

Torsdag d. 6. september 2018 kl. 19:00

  • Mama Lustra 2 - 2 13. Brigade

Torsdag d. 20. september 2018 kl. 19:00

  • Familien Nemesis 2 - 2 13. Brigade

Torsdag d. 27. september 2018 kl. 19:00

  • 13. Brigade 1 - 3 KBgK

Torsdag d. 4. oktober 2018 kl. 19:00

  • Lødigt 3 - 1 13. Brigade

Torsdag d. 11. oktober 2018 kl. 19:00

  • 13. Brigade 2 - 2 Langebro

Torsdag d. 25. oktober 2018 kl. 19:00

  • 13. Brigade 2 - 2 Malmö Backgammonklubb

Torsdag d. 1. november 2018 kl. 19:00

  • Absalon 2 - 2 13. Brigade

Torsdag d. 8. november 2018 kl. 19:00

  • 13. Brigade 3 - 1 Søernes Ølbar

Torsdag d. 15. november 2018 kl. 19:00

  • Team Casino Copenhagen 3 - 1 13. Brigade

Torsdag d. 22. november 2018 kl. 19:00

  • 13. Brigade 2 - 2 Hatten

Lørdag d. 24. november 2018 kl. 12:00

  • Team Casino Munkebjerg 3 - 1 13. Brigade
    Spillested: Vejle, kl 12:00
  • 13. Brigade 1 - 3 Team Casino Munkebjerg
    Spillested: Vejle, kl 16:00

Torsdag d. 29. november 2018 kl. 19:00

  • 13. Brigade 3 - 1 Mama Lustra

Torsdag d. 13. december 2018 kl. 19:00

  • 13. Brigade 1 - 3 Familien Nemesis

Torsdag d. 3. januar 2019 kl. 19:00

  • KBgK 3 - 1 13. Brigade

Torsdag d. 10. januar 2019 kl. 19:00

  • 13. Brigade 2 - 2 Lødigt

Torsdag d. 17. januar 2019 kl. 19:00

  • Langebro 4 - 0 13. Brigade

Torsdag d. 24. januar 2019 kl. 19:00

  • Malmö Backgammonklubb 1 - 3 13. Brigade

Torsdag d. 31. januar 2019 kl. 19:00

  • 13. Brigade 4 - 0 Absalon

Torsdag d. 7. februar 2019 kl. 19:00

  • Søernes Ølbar 2 - 2 13. Brigade

Lørdag d. 2. marts 2019 kl. 12:00

  • 13. Brigade 2 - 2 Team Casino Copenhagen
    Spillested: København, kamp 1
  • Hatten 3 - 1 13. Brigade
    Spillested: København, kamp 2