Holdturnering 2018 / 2019 - 13. Brigade - Elitedivisionen (Landsdækkende)

Holdkaptajn

27 Flemming Secher Nielsen

Hjemmebane

Den Franske Café
Sortedam Dossering 101
2100 København Ø
Danmark

Individuelle resultater

# Spiller Rating K V T +/-
1 1700 Steen Ørnvig 1116,04 16 9 7 2
2 2653 Claus Berggreen 1127,15 7 4 3 1
3 6973 Michael Krakus 1182,43 7 4 3 1
4 882 Gert Sørensen 948,73 0 0 0 0
5 6010 IM Jan Ebbe Jensen 1201,51 0 0 0 0
6 6990 Jørgen Krarup 987,72 0 0 0 0
7 8543 Bjarne Tholstrup Svendsen 1202,45 19 9 10 -1
8 82 Allan Juul Stage 1106,05 3 1 2 -1
9 279 Gitte Dalgaard 1156,75 13 5 8 -3
10 27 Flemming Secher Nielsen 1036,51 5 1 4 -3
11 6204 Jens Quirin Hansen 1076,43 10 3 7 -4

Kampprogram

Torsdag d. 6. september 2018 kl. 19:00

  • Mama Lustra vs 13. Brigade

Torsdag d. 20. september 2018 kl. 19:00

  • Familien Nemesis vs 13. Brigade

Torsdag d. 27. september 2018 kl. 19:00

  • 13. Brigade vs KBgK

Torsdag d. 4. oktober 2018 kl. 19:00

  • Lødigt vs 13. Brigade

Torsdag d. 11. oktober 2018 kl. 19:00

  • 13. Brigade vs Langebro

Torsdag d. 25. oktober 2018 kl. 19:00

  • 13. Brigade vs Malmö Backgammonklubb

Torsdag d. 1. november 2018 kl. 19:00

  • Absalon vs 13. Brigade

Torsdag d. 8. november 2018 kl. 19:00

  • 13. Brigade vs Søernes Ølbar

Torsdag d. 15. november 2018 kl. 19:00

  • Team Casino Copenhagen Backgammon vs 13. Brigade

Torsdag d. 22. november 2018 kl. 19:00

  • 13. Brigade vs Hatten

Lørdag d. 24. november 2018 kl. 11:00

  • 13. Brigade vs Team Casino Munkebjerg
    Spillested: Vejle, kl 16:00
  • Team Casino Munkebjerg vs 13. Brigade
    Spillested: Vejle, kl 12:00

Torsdag d. 29. november 2018 kl. 19:00

  • 13. Brigade vs Mama Lustra

Torsdag d. 13. december 2018 kl. 19:00

  • 13. Brigade vs Familien Nemesis

Torsdag d. 3. januar 2019 kl. 19:00

  • KBgK vs 13. Brigade

Torsdag d. 10. januar 2019 kl. 19:00

  • 13. Brigade vs Lødigt

Torsdag d. 17. januar 2019 kl. 19:00

  • Langebro vs 13. Brigade

Torsdag d. 24. januar 2019 kl. 19:00

  • Malmö Backgammonklubb vs 13. Brigade

Torsdag d. 31. januar 2019 kl. 19:00

  • 13. Brigade vs Absalon

Torsdag d. 7. februar 2019 kl. 19:00

  • Søernes Ølbar vs 13. Brigade

Lørdag d. 2. marts 2019 kl. 11:00