Holdturnering 2018 / 2019 - Absalon - Elitedivisionen (Landsdækkende)

Holdkaptajn

15 GM Klaus Switon

Hjemmebane

Folkehuset Absalon
Sønder Blvd. 73
1720 København V
Danmark

Stamhold

Absalon

Individuelle resultater

# Spiller Rating K V T +/-
1 9695 SGM Thomas Myhr 1256,77 13 9 4 5
2 6775 Lennart Kurland 1064,86 2 2 0 2
3 15 GM Klaus Switon 1178,19 13 7 6 1
4 4004 IM Jakob Andersen 1199,57 13 7 6 1
5 22776 IM Pia Jeppesen 1197,21 14 7 7 0
6 9690 IM Jens Ostermann-Petersen 1157,58 11 5 6 -1
7 13773 Vladimir Stokic 1134,76 10 4 6 -2
8 21030 Thomas Niebling 1171,91 12 4 8 -4

Kampprogram

Ă…ben alle | Luk alle

Torsdag d. 6. september 2018 kl. 19:00

  • Team Casino Copenhagen 3 - 1 Absalon

Torsdag d. 13. september 2018 kl. 19:00

  • Absalon 2 - 2 Lødigt

Torsdag d. 20. september 2018 kl. 19:00

  • Hatten 1 - 3 Absalon

Torsdag d. 27. september 2018 kl. 19:00

  • Absalon 1 - 3 Langebro

Torsdag d. 4. oktober 2018 kl. 19:00

  • Mama Lustra 2 - 2 Absalon

Torsdag d. 11. oktober 2018 kl. 19:00

  • Absalon 2 - 2 Malmö Backgammonklubb

Torsdag d. 1. november 2018 kl. 19:00

  • Absalon 2 - 2 13. Brigade

Torsdag d. 8. november 2018 kl. 19:00

  • Familien Nemesis 2 - 2 Absalon

Lørdag d. 10. november 2018 kl. 12:00

  • Team Casino Munkebjerg 3 - 1 Absalon
    Spillested: Vejle, kamp 1
  • Absalon 4 - 0 Team Casino Munkebjerg
    Spillested: Vejle, kamp 2

Torsdag d. 15. november 2018 kl. 19:00

  • Absalon 2 - 2 Søernes Ølbar

Torsdag d. 22. november 2018 kl. 19:00

  • KBgK 2 - 2 Absalon

Torsdag d. 29. november 2018 kl. 19:00

  • Absalon 3 - 1 Team Casino Copenhagen
    Spillested: kl 19:30

Torsdag d. 6. december 2018 kl. 19:00

  • Lødigt 2 - 2 Absalon

Torsdag d. 13. december 2018 kl. 19:00

  • Absalon 3 - 1 Hatten

Torsdag d. 3. januar 2019 kl. 19:00

  • Langebro 2 - 2 Absalon

Torsdag d. 10. januar 2019 kl. 19:00

  • Absalon 3 - 1 Mama Lustra

Torsdag d. 31. januar 2019 kl. 19:00

  • 13. Brigade 4 - 0 Absalon

Torsdag d. 7. februar 2019 kl. 19:00

  • Absalon 3 - 1 Familien Nemesis

Torsdag d. 28. februar 2019 kl. 19:00

  • Malmö Backgammonklubb 1 - 3 Absalon

Lørdag d. 2. marts 2019 kl. 12:00

  • Søernes Ølbar 2 - 2 Absalon
    Spillested: København, kamp 1
  • Absalon 0 - 4 KBgK
    Spillested: København, kamp 2