Holdturnering 2018 / 2019 - Absalon - Elitedivisionen (Landsdækkende)

Holdkaptajn

15 GM Klaus Switon

Hjemmebane

Folkehuset Absalon
Sønder Blvd. 73
1720 København V
Danmark

Individuelle resultater

# Spiller Rating K V T +/-
1 9695 SGM Thomas Myhr 1235,56 8 6 2 4
2 6775 Lennart Kurland 1099,31 2 2 0 2
3 4004 IM Jakob Andersen 1202,37 9 5 4 1
4 9690 Jens Ostermann-Petersen 1183,86 7 4 3 1
5 15 GM Klaus Switon 1193,12 8 4 4 0
6 22776 IM Pia Jeppesen 1168,98 8 4 4 0
7 41 Kevin El Hmoud 1079,76 0 0 0 0
8 69 Vinni Gertsen 1038,50 0 0 0 0
9 675 Peter Krag 1017,80 0 0 0 0
10 2180 Poul Lindberg Sørensen 1254,96 0 0 0 0
11 4294 Gorm Øster 1030,09 0 0 0 0
12 4341 Maiken Bruun 949,09 0 0 0 0
13 4450 Ulrik Lundberg 925,53 0 0 0 0
14 4674 Menashe Tal 1069,03 0 0 0 0
15 4693 Thomas Dahl 1040,53 0 0 0 0
16 4701 Erik Barfoed 979,37 0 0 0 0
17 4777 Christian Rønne 1029,25 0 0 0 0
18 4794 Lennart Lajboschitz 997,20 0 0 0 0
19 4934 Juliánna Juhl-Johansen Zölde-Fejér 901,50 0 0 0 0
20 4939 Cihan Goksu 949,68 0 0 0 0
21 5772 Jeppe Jørgensen 1061,16 0 0 0 0
22 5877 Rune T. Olsen 948,20 0 0 0 0
23 7587 Thomas C. Ferguson 1148,02 0 0 0 0
24 8031 Jovan Kosovic 902,73 0 0 0 0
25 8213 Oskar Jensen 943,41 0 0 0 0
26 8403 Mikkel Baand Rasmussen 1019,42 0 0 0 0
27 8448 Henrik Damgaard Hansen 1036,75 0 0 0 0
28 9198 Mick Carstensen 957,20 0 0 0 0
29 9718 Rasmus Pemann 966,48 0 0 0 0
30 9991 Henrik Biering 1048,33 0 0 0 0
31 12301 Mogens Kischinovsky 1010,72 0 0 0 0
32 17039 Peter Sung Hoon Jensen 1020,07 0 0 0 0
33 17589 Martin Hermansen 1106,75 0 0 0 0
34 20004 Morten Møldrup 973,67 0 0 0 0
35 21116 Henrik Bie 1009,82 0 0 0 0
36 24471 Martin Rossil 1020,08 0 0 0 0
37 21030 Thomas Niebling 1194,11 8 3 5 -2
38 13773 Vladimir Stokic 1130,34 6 1 5 -4

Kampprogram

Torsdag d. 6. september 2018 kl. 19:00

  • Team Casino Copenhagen Backgammon vs Absalon

Torsdag d. 13. september 2018 kl. 19:00

  • Absalon vs Lødigt

Torsdag d. 20. september 2018 kl. 19:00

  • Hatten vs Absalon

Torsdag d. 27. september 2018 kl. 19:00

  • Absalon vs Langebro

Torsdag d. 4. oktober 2018 kl. 19:00

  • Mama Lustra vs Absalon

Torsdag d. 11. oktober 2018 kl. 19:00

  • Absalon vs Malmø BgK

Torsdag d. 1. november 2018 kl. 19:00

  • Absalon vs 13. Brigade

Torsdag d. 8. november 2018 kl. 19:00

  • Familien Nemesis vs Absalon

Lørdag d. 10. november 2018 kl. 11:00

  • Absalon vs Team Casino Munkebjerg
    Spillested: Vejle, kamp 2
  • Team Casino Munkebjerg vs Absalon
    Spillested: Vejle, kamp 1

Torsdag d. 15. november 2018 kl. 19:00

  • Absalon vs Søernes Ølbar

Torsdag d. 22. november 2018 kl. 19:00

  • KBgK vs Absalon

Torsdag d. 29. november 2018 kl. 19:00

  • Absalon vs Team Casino Copenhagen Backgammon
    Spillested: kl 19:30

Torsdag d. 6. december 2018 kl. 19:00

  • Lødigt vs Absalon

Torsdag d. 13. december 2018 kl. 19:00

  • Absalon vs Hatten

Torsdag d. 3. januar 2019 kl. 19:00

Torsdag d. 10. januar 2019 kl. 19:00

Torsdag d. 17. januar 2019 kl. 19:00

Torsdag d. 31. januar 2019 kl. 19:00

Torsdag d. 7. februar 2019 kl. 19:00

Lørdag d. 2. marts 2019 kl. 11:00

  • Absalon vs KBgK
    Spillested: København, kamp 2
  • Søernes Ølbar vs Absalon
    Spillested: København, kamp 1