Holdturnering 2019 / 2020 - Kampprogram i Elitedivisionen (Landsdækkende)

Kampe - Februar 2020

Lørdag d. 1. februar 2020 kl. 12:00

  • Team Casino Munkebjerg 3 - 1 Søernes Ølbar Backgammon
    Spillested: Vejle, 1. runde
  • Søernes Ølbar Backgammon 3 - 1 Team Casino Munkebjerg
    Spillested: Vejle, 2. runde

Søndag d. 2. februar 2020 kl. 12:00

  • Malmö Backgammonklubb 2 - 2 Søernes Ølbar Backgammon
    Spillested: København
  • Søernes Ølbar Backgammon 2 - 2 Malmö Backgammonklubb
    Spillested: København

Torsdag d. 6. februar 2020 kl. 19:00

  • 13. Brigade 0 - 4 Mama Boyz
  • KBgK 1 - 3 Familien Nemesis
  • Lødigt 1 - 3 Absalon
  • Malmö Backgammonklubb 3 - 1 Langebro
  • Søernes Ølbar Backgammon 1 - 3 Soirée Dansante

Torsdag d. 13. februar 2020 kl. 19:00

  • Absalon 1 - 3 Mama Boyz

Torsdag d. 20. februar 2020 kl. 19:00

  • Malmö Backgammonklubb 4 - 0 Mama Boyz
  • Søernes Ølbar Backgammon 4 - 0 KBgK

Torsdag d. 27. februar 2020 kl. 19:00

  • 13. Brigade vs Familien Nemesis
  • Absalon vs Nemo
  • Langebro vs KBgK
  • Mama Boyz vs Lødigt
  • Soirée Dansante vs Malmö Backgammonklubb

Lørdag d. 29. februar 2020 kl. 12:00

  • Familien Nemesis vs Nemo
    Spillested: København, 1. runde kl. 11
  • Langebro vs Lødigt
    Spillested: København, 1. runde kl. 11
  • Malmö Backgammonklubb vs 13. Brigade
    Spillested: København, 1. runde kl. 11
  • Mama Boyz vs Søernes Ølbar Backgammon
    Spillested: København, 1. runde kl. 11
  • Soirée Dansante vs KBgK
    Spillested: København, 1. runde kl. 11
  • Team Casino Munkebjerg vs Absalon
    Spillested: København, 1. runde kl. 11
  • 13. Brigade vs Langebro
    Spillested: København, 2. runde
  • KBgK vs Malmö Backgammonklubb
    Spillested: København, 2. runde
  • Lødigt vs Familien Nemesis
    Spillested: København, 2. runde
  • Nemo vs Mama Boyz
    Spillested: København, 2. runde
  • Soirée Dansante vs Team Casino Munkebjerg
    Spillested: København, 2. runde
  • Søernes Ølbar Backgammon vs Absalon
    Spillested: København, 2. runde