Holdturnering 2019 / 2020 - Stillingen i 2. division A (Øst)

Stillingen i 2. division A (Øst)

# Hold K V U T EKV EKT P +/-
1 Ringsted 21 10 6 5 51 33 26 9
2 FirstMovers II 20 8 9 3 48 32 25 8
3 KBgK III 19 8 7 4 42 34 23 4
4 Lødigt II 19 9 5 5 41 35 23 3
5 Darwin's Descendants 19 7 6 6 40 36 20 2
6 Farum 19 7 5 7 38 38 19 0
7 Ringsted II 19 5 8 6 36 40 18 -2
8 Brønshøj 19 7 3 9 35 41 17 -3
9 Familien Nemesis II 19 5 7 7 35 41 17 -3
10 Slotters 19 4 8 7 35 41 16 -3
11 Absalon II 20 5 5 10 33 47 15 -7
12 Droblerne 19 2 9 8 30 46 13 -8

Top score resultater

Top 10, Alle | Alle divisioner

# Spiller Rating Hold K V T +/-
1 5825 Jan Larsen 1153,19 FirstMovers II 13 10 3 7
2 14148 IM Saban Simsek 1170,70 Ringsted 20 13 7 6
3 1045 Casper Nancke 1169,09 Ringsted II 16 11 5 6
4 10789 IM Robin Neumann 1161,89 Ringsted 21 13 8 5
11251 IM Lars Nielsen 1217,07 Ringsted 21 13 8 5
6 15400 Rene Stougaard 1107,62 KBgK III 17 11 6 5
7 9934 Jesper Pretzer 1204,15 Ringsted II 13 9 4 5
4297 Mikkel Nielsen 1071,48 Farum 13 9 4 5
9 5637 Niels Smedegaard 1135,44 Darwin's Descendants 12 8 4 4
5 Allan Christensen 1141,23 FirstMovers II 12 8 4 4
11 2733 Frans Munk Rediin 1205,64 FirstMovers II 10 7 3 4
12 1087 Søren Weis 1037,57 Lødigt II 8 6 2 4
8578 Bjørn Fagerstrand 1178,92 Lødigt II 8 6 2 4
14 2162 Lars Rosquist 1153,36 Ringsted 19 11 8 3
15 4418 Erik Hansen 1160,06 KBgK III 17 10 7 3
5707 Flemming Skriver 1142,10 Darwin's Descendants 17 10 7 3
17 1301 IM Khosrow Navidi Afshar 1180,75 Slotters 13 8 5 3
18 6538 Henrik Olsen 1106,98 Darwin's Descendants 11 7 4 3
19 1089 Alexander Dick 1092,69 Lødigt II 5 4 1 3
20 1562 Tom Schliemann 1012,24 Droblerne 10 6 4 2
3820 Ulla Hansen 1181,37 FirstMovers II 10 6 4 2
22 4701 Erik Barfoed 1005,65 Absalon II 8 5 3 2
23 3940 Frederik Sevelius 1233,14 Familien Nemesis II 4 3 1 2
24 17819 Søren Keld Sørensen 1075,79 Farum 19 10 9 1
10853 Morten Droob 1144,08 Brønshøj 19 10 9 1
26 16430 Mogens Haue Pedersen 1110,92 KBgK III 15 8 7 1
15239 IM Jonas Moehrdel 1175,71 Slotters 15 8 7 1
7441 Per Møbius 977,42 Farum 15 8 7 1
8611 Claus Michael Andersen 1095,62 Brønshøj 15 8 7 1
30 1905 Michael Dodensig 1118,07 Slotters 13 7 6 1
31 353 Louisa Dahlin Friberg 1128,59 Lødigt II 9 5 4 1
32 13995 Oliver Alexander Cook 980,77 Familien Nemesis II 7 4 3 1
98 Lars Brinkgaard 1100,62 FirstMovers II 7 4 3 1
34 4898 Søren Carlsen 1001,97 Familien Nemesis II 5 3 2 1
6971 Kenneth Straarup 1162,73 Droblerne 5 3 2 1
36 15 GM Klaus Switon 1143,96 Absalon II 1 1 0 1
7609 Lars Ravn 1191,09 Ringsted 1 1 0 1
55 IM Tony Hauboff 1178,50 Droblerne 1 1 0 1
593 Ole Schnor 1010,27 Droblerne 1 1 0 1
40 1602 Kevin Jørgensen 1090,25 Darwin's Descendants 16 8 8 0
41 3633 Lene Espersen 1071,32 Familien Nemesis II 14 7 7 0
13313 Lennart Straarup 1117,85 Droblerne 14 7 7 0
43 9149 Inga Vigh-Pedersen 1112,63 Lødigt II 12 6 6 0
78 Mikael Blom 1031,87 KBgK III 12 6 6 0
4450 Ulrik Lundberg 994,04 Absalon II 12 6 6 0
5761 IM Tommy Lauridsen 1062,94 Ringsted II 12 6 6 0
47 2276 Joachim Fehler 1142,48 Lødigt II 10 5 5 0
7849 Martin Pronk Jacobsen 1126,39 Droblerne 10 5 5 0
2362 IM Simon Coban 1132,02 FirstMovers II 10 5 5 0
50 6620 Jesper Brok Hansen 1015,47 Lødigt II 8 4 4 0
51 1665 Jacob Lundgaard 1000,17 Lødigt II 4 2 2 0
52 3451 Ole Jochumsen 1142,93 Farum 17 8 9 -1
53 2989 Søren Hedegaard Larsen 1134,36 KBgK III 15 7 8 -1
54 15261 Thomas Johannesen 1018,99 Familien Nemesis II 13 6 7 -1
55 123 Kim Vestergaard 1139,90 FirstMovers II 9 4 5 -1
2246 Erling Skorstad 1061,76 FirstMovers II 9 4 5 -1
57 842 Lars Michel Pedersson 1063,09 Familien Nemesis II 3 1 2 -1
7857 Peter Henrik Hansen 944,68 Slotters 3 1 2 -1
4452 Anne Binzer Sørensen 1022,60 Brønshøj 3 1 2 -1
60 8379 Vadim Michagin 976,08 Familien Nemesis II 1 0 1 -1
14227 GM Rasmus Hansen 1297,68 Lødigt II 1 0 1 -1
20773 IM Hans Kristian Mathiesen 1110,22 Lødigt II 1 0 1 -1
1045 Casper Nancke 1169,09 Ringsted 1 0 1 -1
13146 Jakob Stadelund 1082,27 Ringsted 1 0 1 -1
65 9991 Henrik Biering 1018,88 Absalon II 16 7 9 -2
3923 Per Madsen 997,57 Brønshøj 16 7 9 -2
9382 Ulrik Pagh 1010,95 Brønshøj 16 7 9 -2
68 2007 Enrik Sorel 1059,03 Slotters 14 6 8 -2
69 14321 Kristian Helio 1039,16 Familien Nemesis II 12 5 7 -2
70 6935 Kim K. Jensen 1062,80 Darwin's Descendants 10 4 6 -2
71 3907 Kristian Thygesen 890,81 Familien Nemesis II 4 1 3 -2
72 1628 Claus Sorel 1097,75 Slotters 2 0 2 -2
5964 Renè Mortensen 1098,69 Slotters 2 0 2 -2
4673 Allan Tell 1079,91 Ringsted II 2 0 2 -2
75 6995 Claus Pedersson 964,60 Familien Nemesis II 13 5 8 -3
8403 Mikkel Baand Rasmussen 1028,08 Absalon II 13 5 8 -3
77 3826 Claus Christiansen 1082,92 Ringsted II 9 3 6 -3
78 788 Jesper Dalhus 881,10 Droblerne 7 2 5 -3
4022 Christian Suhr 959,95 Brønshøj 7 2 5 -3
80 88 Rene Jozwiak 1067,39 Droblerne 3 0 3 -3
81 1411 Michael Bang Wiederqvist-Poulsen 975,73 Slotters 14 5 9 -4
82 13146 Jakob Stadelund 1082,27 Ringsted II 12 4 8 -4
83 1174 Kasper Lindgren 1047,31 Lødigt II 10 3 7 -4
9040 Søren Hanghøj 1081,83 Darwin's Descendants 10 3 7 -4
85 9699 Lennart Musu 992,71 Droblerne 4 0 4 -4
86 2650 Henrik Hansen 1088,79 Droblerne 15 5 10 -5
87 8448 Henrik Damgaard Hansen 1017,52 Absalon II 13 4 9 -5
88 2023 Frank Nøhr Knudsen 919,29 Droblerne 5 0 5 -5
89 4860 Finn Bahn 1023,74 Ringsted II 12 3 9 -6
7635 Michael Bjelke 836,54 Farum 12 3 9 -6
91 9332 Tin Gavran 1089,21 Absalon II 17 5 12 -7