Holdturnering 2019 / 2020 - Stillingen i Elitedivisionen (Landsdækkende)

Stillingen i Elitedivisionen (Landsdækkende)

# Hold K V U T EKV EKT P +/-
1 Søernes Ølbar Backgammon 20 6 7 7 39 41 19 -1
2 Team Casino Munkebjerg 20 7 4 9 37 43 18 -3
3 Nemo 19 7 9 3 45 31 23 7
4 Malmö Backgammonklubb 19 7 10 2 44 32 24 6
5 Mama Boyz 19 9 6 4 42 34 24 4
6 Familien Nemesis 19 5 9 5 40 36 19 2
7 Soirée Dansante 19 8 3 8 39 37 19 1
8 Absalon 19 5 8 6 38 38 18 0
9 Lødigt 19 7 4 8 36 40 18 -2
10 Langebro 19 3 9 7 35 41 15 -3
11 13. Brigade 19 7 4 8 34 42 18 -4
12 KBgK 19 4 7 8 31 45 15 -7

Top score resultater

Top 10, Alle | Alle divisioner

# Spiller Rating Hold K V T +/-
1 2791 IM Thomas Wærling Hansen 1221,13 Nemo 13 12 1 11
2 9690 IM Jens Ostermann-Petersen 1209,15 Absalon 13 10 3 7
3 1162 IM Khosrow Jafehvand 1214,60 Familien Nemesis 12 9 3 6
4 1509 IM Mårten Howe 1182,24 Malmö Backgammonklubb 17 11 6 5
19545 IM Patrick Toxværd 1217,07 Langebro 17 11 6 5
6 7 SGM Steen Grønbech 1228,82 Mama Boyz 11 8 3 5
7 10945 Brian Klindrup 1221,29 Team Casino Munkebjerg 9 7 2 5
2382 GM Morten Lassen 1250,40 Nemo 9 7 2 5
9 7408 IM Martin Jensen 1181,25 Søernes Ølbar Backgammon 18 11 7 4
10 8860 IM Torben Hasseriis 1221,11 Team Casino Munkebjerg 10 7 3 4
11 12 Henrik Bang 1143,56 Nemo 4 4 0 4
12 8016 Clement Lessel 1169,63 Søernes Ølbar Backgammon 19 11 8 3
13 3948 IM Fredrik Carlsson 1213,54 Malmö Backgammonklubb 17 10 7 3
14 7591 GM Michael Weile 1231,22 Soirée Dansante 13 8 5 3
6973 Michael Krakus 1185,13 KBgK 13 8 5 3
2402 SGM Karsten Bredahl 1261,37 Mama Boyz 13 8 5 3
17 7699 Thomas Holm 1267,63 Nemo 5 4 1 3
18 14227 GM Rasmus Hansen 1297,68 Lødigt 3 3 0 3
3639 IM Aron Tendler 1227,58 Malmö Backgammonklubb 3 3 0 3
20 82 Allan Juul Stage 1135,74 13. Brigade 16 9 7 2
21 3644 Joachim Lindgren 1132,30 Malmö Backgammonklubb 14 8 6 2
9695 SGM Thomas Myhr 1254,71 Absalon 14 8 6 2
23 2111 GM Peter Friberg 1221,87 Lødigt 10 6 4 2
24 4175 Andreas Becher 1216,73 Familien Nemesis 8 5 3 2
1387 Pernille Rosendal 1146,11 Nemo 8 5 3 2
26 10720 IM Søren Larsen 1178,47 Soirée Dansante 6 4 2 2
27 7112 Thorbjørn Schiønning 1217,31 Familien Nemesis 2 2 0 2
1078 SGM Michael Larsen 1304,45 Mama Boyz 2 2 0 2
29 8543 Bjarne Tholstrup Svendsen 1197,43 13. Brigade 17 9 8 1
30 7590 GM Freddie Noer 1302,34 Soirée Dansante 15 8 7 1
6791 IM Benjamin Lund 1237,51 Mama Boyz 15 8 7 1
32 9 GM Christian Munk-Christensen 1262,10 Team Casino Munkebjerg 13 7 6 1
2325 GM Jess Danielsen 1178,64 Mama Boyz 13 7 6 1
3999 Jan Bendesen 1157,60 Langebro 13 7 6 1
35 17606 IM Kasper Nagel Nielsen 1283,21 Soirée Dansante 9 5 4 1
8243 Brian Holst Larsen 1103,09 Søernes Ølbar Backgammon 9 5 4 1
37 4894 Johan Furemar Miörner 1057,76 Malmö Backgammonklubb 7 4 3 1
38 1976 IM Mark Lillelund Larsen 1220,34 Familien Nemesis 5 3 2 1
66 Jens Lauridsen 1116,85 Nemo 5 3 2 1
40 8093 IM Claus Elken 1181,90 KBgK 1 1 0 1
3820 Ulla Hansen 1181,37 Langebro 1 1 0 1
42 22776 IM Pia Jeppesen 1190,83 Absalon 18 9 9 0
43 5555 IM Thomas Kokholm 1224,34 Familien Nemesis 12 6 6 0
6204 Jens Quirin Hansen 1094,82 13. Brigade 12 6 6 0
45 18804 IM Asger Kjeldsen 1196,45 Lødigt 10 5 5 0
46 18879 GM Lars Trabolt 1263,57 Team Casino Munkebjerg 8 4 4 0
47 2121 IM Bjarke Skovgaard 1218,57 Team Casino Munkebjerg 6 3 3 0
48 9331 Karsten Bølge 1175,14 Soirée Dansante 4 2 2 0
2070 Henrik Vejlø 1147,60 KBgK 4 2 2 0
50 16929 Per Strandvig Sørensen 1145,93 Soirée Dansante 2 1 1 0
5680 Henrik Larsen 1125,62 KBgK 2 1 1 0
6887 Ole Michael Nielsen 1155,48 KBgK 2 1 1 0
13484 Anni Bech Nielsen 1007,25 Langebro 2 1 1 0
54 3650 Robert Palumbo 1163,61 Malmö Backgammonklubb 17 8 9 -1
416 IM Steffen Lundstrøm 1212,84 Søernes Ølbar Backgammon 17 8 9 -1
12652 Clement Breum 1204,89 KBgK 17 8 9 -1
57 6472 IM Taus Bøytler 1162,72 Familien Nemesis 13 6 7 -1
10881 IM Reza Jamali 1179,77 Lødigt 13 6 7 -1
59 6005 IM Jens Chr. Pedersen 1084,98 Soirée Dansante 11 5 6 -1
8300 Casper Brandenborg 1127,80 Mama Boyz 11 5 6 -1
61 3940 Frederik Sevelius 1233,14 Familien Nemesis 9 4 5 -1
7175 Thomas Fuglheim 1112,46 Soirée Dansante 9 4 5 -1
63 4444 Morten Jacobsen 1188,43 Lødigt 7 3 4 -1
27 Flemming Secher Nielsen 1080,14 13. Brigade 7 3 4 -1
279 Gitte Dalgaard 1107,36 13. Brigade 7 3 4 -1
7413 Jakob Rylander Holdt-Simonsen 1152,49 Mama Boyz 7 3 4 -1
67 1683 Tue Rasmussen 1083,22 KBgK 5 2 3 -1
10223 Henrik Veje 1154,24 Team Casino Munkebjerg 5 2 3 -1
69 2709 IM Peter Hallberg 1066,15 Familien Nemesis 3 1 2 -1
19486 GM Thomas Kristensen 1295,97 KBgK 3 1 2 -1
71 7712 GM Henrik Løber 1088,52 Soirée Dansante 1 0 1 -1
3638 Dan Bogenberg 1021,01 Malmö Backgammonklubb 1 0 1 -1
2535 Peter Kortegaard 1012,99 Søernes Ølbar Backgammon 1 0 1 -1
5343 Theis Rasmussen 1159,80 KBgK 1 0 1 -1
5 Allan Christensen 1141,23 Langebro 1 0 1 -1
76 15 GM Klaus Switon 1143,96 Absalon 14 6 8 -2
77 2840 IM Nicolai Skov 1216,12 Lødigt 10 4 6 -2
4046 IM Martin Foldager 1170,08 Lødigt 10 4 6 -2
1700 Steen Ørnvig 1132,17 13. Brigade 10 4 6 -2
80 3775 Anders Jensen 1100,86 Søernes Ølbar Backgammon 8 3 5 -2
6495 IM Søren Andersen 1184,79 Nemo 8 3 5 -2
9545 Karina Langhoff de Thurah 1032,11 Langebro 8 3 5 -2
83 1954 Marianne Petersen 1092,03 Soirée Dansante 6 2 4 -2
84 6744 Steen Søndergaard 1030,01 Mama Boyz 4 1 3 -2
441 Rune Færevåg 1057,74 Langebro 4 1 3 -2
86 2174 GM Mads Peter Andersen 1186,10 KBgK 2 0 2 -2
87 20209 Jan Petersen 1178,52 Langebro 17 7 10 -3
88 20773 IM Hans Kristian Mathiesen 1110,22 Lødigt 13 5 8 -3
89 4004 IM Jakob Andersen 1206,14 Absalon 9 3 6 -3
3032 GM Thomas Jespersen 1150,74 Nemo 9 3 6 -3
91 2653 Claus Berggreen 1101,65 13. Brigade 3 0 3 -3
92 1096 IM Peter-Michael Valeur Bosse 1184,72 KBgK 16 6 10 -4
93 2614 GM Morten Johansen 1131,38 Team Casino Munkebjerg 14 5 9 -4
94 8310 Jesper Meisner 1164,96 Familien Nemesis 12 4 8 -4
95 13773 Vladimir Stokic 1107,99 Absalon 8 2 6 -4
96 4107 Søren Bejder 1091,88 KBgK 6 1 5 -4
97 19170 IM Hallur Jon Bluhme Sævarsson 1120,07 KBgK 4 0 4 -4
2530 IM Finn Mølgaard 1127,90 Team Casino Munkebjerg 4 0 4 -4
7587 Thomas Ferguson 1161,18 13. Brigade 4 0 4 -4
100 3618 Jens Hareskov Christensen 1157,23 Langebro 13 4 9 -5
101 3620 Henrik Christensen 959,49 Søernes Ølbar Backgammon 8 1 7 -6
102 2150 IM Mads Andersen 1151,66 Nemo 15 4 11 -7
103 2869 GM Daniel Sørensen 1244,48 Team Casino Munkebjerg 11 2 9 -7