Holdturnering 2019 / 2020 - Stillingen i Elitedivisionen (Landsdækkende)

Stillingen i Elitedivisionen (Landsdækkende)

# Hold K V U T EKV EKT P +/-
1 Mama Boyz 3 2 1 0 8 4 5 2
2 Absalon 1 1 0 0 4 0 2 2
3 KBgK 3 1 2 0 7 5 4 1
Nemo 3 1 2 0 7 5 4 1
5 13. Brigade 3 2 0 1 7 5 4 1
6 Søernes Ølbar Backgammon 2 1 1 0 5 3 3 1
7 Malmö Backgammonklubb 1 0 1 0 2 2 1 0
8 Langebro 2 0 1 1 3 5 1 -1
Lødigt 2 0 1 1 3 5 1 -1
10 Familien Nemesis 1 0 0 1 1 3 0 -1
11 Team Casino Munkebjerg 2 0 0 2 2 6 0 -2
12 Soirée Dansante 3 0 1 2 3 9 1 -3

Top score resultater

Top 10, Alle | Alle divisioner

# Spiller Rating Hold K V T +/-
1 8543 Bjarne Tholstrup Svendsen 1215,56 13. Brigade 3 3 0 3
7 SGM Steen Grønbech 1202,35 Mama Boyz 3 3 0 3
3 18804 IM Asger Kjeldsen 1217,82 Lødigt 2 2 0 2
8016 Clement Lessel 1160,79 Søernes Ølbar Backgammon 2 2 0 2
82 Allan Juul Stage 1132,31 13. Brigade 2 2 0 2
2791 IM Thomas Wærling Hansen 1148,59 Nemo 2 2 0 2
7 1096 IM Peter-Michael Valeur Bosse 1247,37 KBgK 3 2 1 1
6973 Michael Krakus 1153,63 KBgK 3 2 1 1
12652 Clement Breum 1192,51 KBgK 3 2 1 1
2402 SGM Karsten Bredahl 1206,16 Mama Boyz 3 2 1 1
8300 Casper Brandenborg 1163,19 Mama Boyz 3 2 1 1
12 6472 IM Taus Bøytler 1196,92 Familien Nemesis 1 1 0 1
3644 Joachim Lindgren 1127,92 Malmö Backgammonklubb 1 1 0 1
3650 Robert Palumbo 1198,13 Malmö Backgammonklubb 1 1 0 1
8243 Brian Holst Larsen 1106,52 Søernes Ølbar Backgammon 1 1 0 1
4107 Søren Bejder 1114,51 KBgK 1 1 0 1
9 GM Christian Munk-Christensen 1288,20 Team Casino Munkebjerg 1 1 0 1
15 GM Klaus Switon 1167,86 Absalon 1 1 0 1
9690 IM Jens Ostermann-Petersen 1158,55 Absalon 1 1 0 1
9695 SGM Thomas Myhr 1293,08 Absalon 1 1 0 1
22776 IM Pia Jeppesen 1200,70 Absalon 1 1 0 1
6204 Jens Quirin Hansen 1087,63 13. Brigade 1 1 0 1
12 Henrik Bang 1120,65 Nemo 1 1 0 1
2382 GM Morten Lassen 1218,41 Nemo 1 1 0 1
7699 Thomas Holm 1258,12 Nemo 1 1 0 1
2325 IM Jess Danielsen 1141,56 Mama Boyz 1 1 0 1
27 4046 IM Martin Foldager 1203,30 Lødigt 2 1 1 0
7590 GM Freddie Noer 1267,43 Soirée Dansante 2 1 1 0
7591 GM Michael Weile 1214,65 Soirée Dansante 2 1 1 0
416 IM Steffen Lundstrøm 1259,55 Søernes Ølbar Backgammon 2 1 1 0
7408 IM Martin Jensen 1131,08 Søernes Ølbar Backgammon 2 1 1 0
10223 Henrik Veje 1163,27 Team Casino Munkebjerg 2 1 1 0
1700 Steen Ørnvig 1151,18 13. Brigade 2 1 1 0
2150 IM Mads Andersen 1210,15 Nemo 2 1 1 0
6495 IM Søren Andersen 1193,58 Nemo 2 1 1 0
3999 Jan Bendesen 1118,80 Langebro 2 1 1 0
19545 IM Patrick Toxværd 1183,47 Langebro 2 1 1 0
20209 Jan Petersen 1215,12 Langebro 2 1 1 0
39 17606 Kasper Nagel Nielsen 1273,43 Soirée Dansante 3 1 2 -1
40 1162 IM Khosrow Jafehvand 1144,26 Familien Nemesis 1 0 1 -1
4175 Andreas Becher 1180,76 Familien Nemesis 1 0 1 -1
5555 IM Thomas Kokholm 1226,64 Familien Nemesis 1 0 1 -1
2840 IM Nicolai Skov 1224,63 Lødigt 1 0 1 -1
20773 IM Hans Kristian Mathiesen 1115,58 Lødigt 1 0 1 -1
1954 Marianne Petersen 1086,69 Soirée Dansante 1 0 1 -1
7175 Thomas Fuglheim 1111,95 Soirée Dansante 1 0 1 -1
3948 IM Fredrik Carlsson 1187,62 Malmö Backgammonklubb 1 0 1 -1
4894 Johan Furemar Miörner 1024,89 Malmö Backgammonklubb 1 0 1 -1
3620 Henrik Christensen 969,27 Søernes Ølbar Backgammon 1 0 1 -1
1683 Tue Rasmussen 1075,33 KBgK 1 0 1 -1
2070 Henrik Vejlø 1159,59 KBgK 1 0 1 -1
2530 Finn Mølgaard 1181,53 Team Casino Munkebjerg 1 0 1 -1
279 Gitte Dalgaard 1106,66 13. Brigade 1 0 1 -1
2653 Claus Berggreen 1116,94 13. Brigade 1 0 1 -1
66 Jens Lauridsen 1100,19 Nemo 1 0 1 -1
3618 Jens Hareskov Christensen 1189,84 Langebro 1 0 1 -1
9545 Karina Langhoff de Thurah 1019,56 Langebro 1 0 1 -1
58 10881 IM Reza Jamali 1181,88 Lødigt 2 0 2 -2
2869 GM Daniel Sørensen 1261,61 Team Casino Munkebjerg 2 0 2 -2
8860 IM Torben Hasseriis 1185,30 Team Casino Munkebjerg 2 0 2 -2
7587 Thomas Ferguson 1193,34 13. Brigade 2 0 2 -2
3032 GM Thomas Jespersen 1144,46 Nemo 2 0 2 -2
6791 IM Benjamin Lund 1173,96 Mama Boyz 2 0 2 -2
64 6005 IM Jens Chr. Pedersen 1083,05 Soirée Dansante 3 0 3 -3