Holdturnering 2018 / 2019 - Stillingen i Elitedivisionen (Landsdækkende)

Stillingen i Elitedivisionen (Landsdækkende)

# Hold K V U T EKV EKT P +/-
1 KBgK 13 7 6 0 35 17 20 9
2 Lødigt 14 6 4 4 33 23 16 5
3 Langebro 13 6 4 3 28 24 16 2
4 Absalon 14 3 8 3 29 27 14 1
5 Team Casino Copenhagen Backgammon 13 6 2 5 27 25 14 1
6 Team Casino Munkebjerg 10 5 3 2 21 19 13 1
7 Malmø BgK 13 5 4 4 26 26 14 0
8 Hatten 14 3 6 5 26 30 12 -2
9 13. Brigade 13 2 6 5 23 29 10 -3
10 Søernes Ølbar 13 4 3 6 22 30 11 -4
11 Familien Nemesis 12 2 3 7 20 28 7 -4
12 Mama Lustra 12 2 3 7 18 30 7 -6

Top score resultater

Top 10, Alle | Alle divisioner

# Spiller Rating Hold K V T +/-
1 19486 IM Thomas Kristensen 1289,49 KBgK 11 10 1 9
2 20209 Jan Petersen 1181,14 Langebro 12 10 2 8
3 3650 Robert Palumbo 1138,83 Malmø BgK 10 9 1 8
4 12652 Clement Breum 1196,06 KBgK 13 9 4 5
5 1096 IM Peter-Michael Valeur Bosse 1253,58 KBgK 11 8 3 5
6 416 IM Steffen Lundstrøm 1259,97 Søernes Ølbar 9 7 2 5
7 2402 SGM Karsten Bredahl 1181,09 Team Casino Copenhagen Backgammon 12 8 4 4
8 4046 IM Martin Foldager 1196,72 Lødigt 12 8 4 4
9 4322 IM Axel Stemark 1233,75 Hatten 10 7 3 4
10 9695 SGM Thomas Myhr 1235,56 Absalon 8 6 2 4
11 2121 Bjarke Skovgaard 1230,91 Team Casino Munkebjerg 6 5 1 4
12 2530 Finn Mølgaard 1217,83 Team Casino Munkebjerg 6 5 1 4
13 4059 Thomas Tenland 1271,09 Malmø BgK 9 6 3 3
14 10881 IM Reza A. Jamali 1199,63 Lødigt 7 5 2 3
15 18804 IM Asger Kjeldsen 1185,74 Lødigt 5 4 1 3
16 24313 Andreas Kortegaard 1141,05 Hatten 12 7 5 2
17 2203 Morten Lylloff 1167,25 Mama Lustra 10 6 4 2
18 20773 IM Hans Kristian Mathiesen 1156,30 Lødigt 8 5 3 2
19 1976 IM Mark Lillelund Larsen 1217,09 Familien Nemesis 6 4 2 2
20 7413 Jakob Rylander Holdt-Simonsen 1154,18 Team Casino Copenhagen Backgammon 4 3 1 2
21 6775 Lennart Kurland 1099,31 Absalon 2 2 0 2
22 8543 Bjarne Tholstrup Svendsen 1215,23 13. Brigade 13 7 6 1
23 6791 Benjamin Lund 1190,78 Team Casino Copenhagen Backgammon 11 6 5 1
24 1700 Steen Ørnvig 1099,81 13. Brigade 11 6 5 1
25 19545 Patrick Toxværd 1159,28 Langebro 11 6 5 1
26 4004 IM Jakob Andersen 1202,37 Absalon 9 5 4 1
27 6159 Flemming Storgaard 1210,96 Hatten 9 5 4 1
28 9690 Jens Ostermann-Petersen 1183,86 Absalon 7 4 3 1
29 19170 Hallur Jon Bluhme Sævarsson 1107,26 KBgK 3 2 1 1
30 7112 Thorbjørn Schiønning 1201,02 Familien Nemesis 1 1 0 1
31 9764 Steen Haff 1149,50 Langebro 1 1 0 1
32 2325 Jess Danielsen 1160,17 Team Casino Copenhagen Backgammon 10 5 5 0
33 2872 Jakob Jørgensen 1121,96 Mama Lustra 10 5 5 0
34 6472 IM Taus Bøytler 1150,78 Familien Nemesis 10 5 5 0
35 15 GM Klaus Switon 1193,12 Absalon 8 4 4 0
36 22776 IM Pia Jeppesen 1168,98 Absalon 8 4 4 0
37 2877 GM Andreas Christian Olsen 1229,93 Langebro 8 4 4 0
38 2174 IM Mads Peter Andersen 1216,45 KBgK 8 4 4 0
39 9 IM Christian Munk-Christensen 1242,47 Team Casino Munkebjerg 8 4 4 0
40 2840 Nicolai Skov 1223,62 Lødigt 6 3 3 0
41 10945 Brian Klindrup 1104,71 Team Casino Munkebjerg 6 3 3 0
42 6973 Michael Krakus 1167,89 13. Brigade 2 1 1 0
43 14227 IM Rasmus Hansen 1317,52 Lødigt 2 1 1 0
44 2535 Peter Kortegaard 1023,74 Søernes Ølbar 2 1 1 0
45 18879 GM Lars Trabolt 1170,10 Team Casino Munkebjerg 2 1 1 0
46 2111 IM Peter Friberg 1261,23 Lødigt 11 5 6 -1
47 3639 IM Aron Tendler 1188,87 Malmø BgK 11 5 6 -1
48 7 SGM Steen Grønbech 1205,18 Team Casino Copenhagen Backgammon 9 4 5 -1
49 5555 Thomas Kokholm 1240,13 Familien Nemesis 9 4 5 -1
50 4175 Andreas Becher 1142,91 Familien Nemesis 5 2 3 -1
51 9545 Karina Langhoff de Thurah 1079,43 Langebro 5 2 3 -1
52 13484 Anni Bech Nielsen 1013,98 Langebro 5 2 3 -1
53 5343 Theis Rasmussen 1167,34 KBgK 5 2 3 -1
54 4444 Morten Jacobsen 1180,60 Lødigt 5 2 3 -1
55 6008 Jonas Enemark 1099,87 Hatten 5 2 3 -1
56 8300 Casper Brandenborg 1146,85 Team Casino Copenhagen Backgammon 3 1 2 -1
57 10028 Tanja Lewis 1156,13 Mama Lustra 3 1 2 -1
58 27 Flemming Secher Nielsen 1048,18 13. Brigade 3 1 2 -1
59 82 Allan Juul Stage 1106,05 13. Brigade 3 1 2 -1
60 2653 Claus Berggreen 1103,47 13. Brigade 3 1 2 -1
61 3775 Anders Jensen 1111,30 Søernes Ølbar 3 1 2 -1
62 8860 IM Torben Hasseriis 1206,94 Team Casino Munkebjerg 3 1 2 -1
63 3644 Joachim Lindgren 1126,50 Malmø BgK 3 1 2 -1
64 1078 GM Michael Larsen 1290,17 Team Casino Copenhagen Backgammon 1 0 1 -1
65 1122 Claes Norreen 1071,60 Team Casino Copenhagen Backgammon 1 0 1 -1
66 16194 Torben Krogh 1094,64 Team Casino Copenhagen Backgammon 1 0 1 -1
67 441 Rune Færevåg 1038,31 Langebro 1 0 1 -1
68 8016 Clement Lessel 1141,35 Søernes Ølbar 12 5 7 -2
69 21030 Thomas Niebling 1194,11 Absalon 8 3 5 -2
70 279 Gitte Dalgaard 1164,09 13. Brigade 8 3 5 -2
71 2179 IM Peter Toftsø 1128,16 Mama Lustra 6 2 4 -2
72 8310 Jesper Meisner 1195,50 Familien Nemesis 6 2 4 -2
73 3620 Henrik Christensen 985,79 Søernes Ølbar 4 1 3 -2
74 9897 Kim Lethan 1163,82 Hatten 2 0 2 -2
75 10223 Henrik Veje 1108,57 Team Casino Munkebjerg 2 0 2 -2
76 7408 Martin Jensen 1158,67 Søernes Ølbar 13 5 8 -3
77 6204 Jens Quirin Hansen 1082,31 13. Brigade 9 3 6 -3
78 3999 Jan Bendesen 1082,97 Langebro 9 3 6 -3
79 11942 Christian Sønder Jensen 1139,79 Mama Lustra 7 2 5 -3
80 6152 Nikolai Nilsen 1170,65 Hatten 7 2 5 -3
81 2614 GM Morten Johansen 1172,71 Team Casino Munkebjerg 7 2 5 -3
82 2709 IM Peter Hallberg 1080,85 Familien Nemesis 3 0 3 -3
83 1509 IM Mårten Howe 1160,01 Malmø BgK 10 3 7 -4
84 9515 Bernhard Nordentoft 1088,51 Mama Lustra 8 2 6 -4
85 1162 IM Khosrow Jafehvand 1201,50 Familien Nemesis 8 2 6 -4
86 13773 Vladimir Stokic 1130,34 Absalon 6 1 5 -4
87 9961 Ann Maibritt Ehlers 1056,92 Mama Lustra 4 0 4 -4
88 3987 Mogens Dreier 1094,33 Hatten 11 3 8 -5
89 8243 Brian Holst Larsen 1085,98 Søernes Ølbar 9 2 7 -5
90 3948 Fredrik Carlsson 1164,15 Malmø BgK 9 2 7 -5