Holdturnering 2019 / 2020

FirstMovers II ─ 2. division A (Øst)


Holdkaptajn

3820 Ulla Hansen

Hjemmebane

Café Fatamorgana
Borups Plads 26
2200 København N
Danmark

Stamhold

Langebro/FirstMovers

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 5 Allan Christensen 1134,85 14 10 4 6
2 5825 Jan Larsen 1144,61 14 10 4 6
3 3820 Ulla Hansen 1178,09 12 8 4 4
4 2733 Frans Munk Rediin 1200,33 11 7 4 3
5 98 Lars Brinkgaard 1146,85 7 4 3 1
6 2362 Simon Coban IM 1107,12 10 5 5 0
7 123 Kim Vestergaard 1130,59 10 4 6 -2
8 2246 Erling Skorstad 1052,53 10 4 6 -2

Kampprogram

Torsdag d. 5. september 2019 kl. 19:00
FirstMovers II 2 – 2 Lødigt II
Torsdag d. 12. september 2019 kl. 19:00
Brønshøj 3 – 1 FirstMovers II
Torsdag d. 19. september 2019 kl. 19:00
FirstMovers II 3 – 1 Farum
Torsdag d. 26. september 2019 kl. 19:00
Droblerne 2 – 2 FirstMovers II
Torsdag d. 3. oktober 2019 kl. 19:00
FirstMovers II 2 – 2 Darwin's Descendants
Torsdag d. 10. oktober 2019 kl. 19:00
Slotters 1 – 3 FirstMovers II
Torsdag d. 31. oktober 2019 kl. 19:00
KBgK III 2 – 2 FirstMovers II
Torsdag d. 7. november 2019 kl. 19:00
FirstMovers II 2 – 2 Absalon II
Torsdag d. 14. november 2019 kl. 19:00
FirstMovers II 1 – 3 Ringsted
Torsdag d. 21. november 2019 kl. 19:00
Ringsted II 1 – 3 FirstMovers II
Torsdag d. 28. november 2019 kl. 19:00
Lødigt II 0 – 4 FirstMovers II
Torsdag d. 5. december 2019 kl. 19:00
FirstMovers II 3 – 1 Brønshøj
Torsdag d. 12. december 2019 kl. 19:00
Farum 3 – 1 FirstMovers II
Torsdag d. 2. januar 2020 kl. 19:00
FirstMovers II 2 – 2 Familien Nemesis II
Torsdag d. 9. januar 2020 kl. 19:00
FirstMovers II 2 – 2 Droblerne
Torsdag d. 16. januar 2020 kl. 19:00
Darwin's Descendants 2 – 2 FirstMovers II
Torsdag d. 23. januar 2020 kl. 19:00
FirstMovers II 2 – 2 Slotters
Torsdag d. 30. januar 2020 kl. 19:00
Familien Nemesis II 0 – 4 FirstMovers II
Torsdag d. 6. februar 2020 kl. 19:00
FirstMovers II 4 – 0 KBgK III
Torsdag d. 13. februar 2020 kl. 19:00
Ringsted 1 – 3 FirstMovers II
Spillested: 1. runde
Torsdag d. 27. februar 2020 kl. 19:00
Absalon II 2 – 2 FirstMovers II
Lørdag d. 29. februar 2020 kl. 10:00
FirstMovers II 2 – 2 Ringsted II
Spillested: 2. runde
Der er endnu ikke valgt en spilledag.
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund