Holdturnering 2019 / 2020

Darwin's Descendants ─ 2. division A (Øst)


Holdkaptajn

9040 Søren Hanghøj

Hjemmebane

Grøndal Centret - cafeteriet
Hvidkildevej 64
2400 København NV
Danmark
82205710 Centeret
20220558 Cafeteriet

Stamhold

Darwin's Descendants

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 5707 Flemming Skriver 1152,56 20 12 8 4
2 5637 Niels Smedegaard 1124,53 15 9 6 3
3 6538 Henrik Olsen 1094,50 14 8 6 2
4 1602 Kevin Jørgensen 1081,76 18 9 9 0
5 6935 Kim K. Jensen 1062,58 10 4 6 -2
6 9040 Søren Hanghøj 1100,48 11 4 7 -3

Kampprogram

Torsdag d. 5. september 2019 kl. 19:00
Darwin's Descendants 1 – 3 Absalon II
Torsdag d. 12. september 2019 kl. 19:00
Darwin's Descendants 1 – 3 Slotters
Torsdag d. 19. september 2019 kl. 19:00
Familien Nemesis II 2 – 2 Darwin's Descendants
Torsdag d. 26. september 2019 kl. 19:00
Darwin's Descendants 2 – 2 KBgK III
Torsdag d. 3. oktober 2019 kl. 19:00
FirstMovers II 2 – 2 Darwin's Descendants
Torsdag d. 10. oktober 2019 kl. 19:00
Darwin's Descendants 3 – 1 Ringsted
Torsdag d. 24. oktober 2019 kl. 19:00
Ringsted II 4 – 0 Darwin's Descendants
Torsdag d. 31. oktober 2019 kl. 19:00
Darwin's Descendants 1 – 3 Lødigt II
Torsdag d. 7. november 2019 kl. 19:00
Brønshøj 4 – 0 Darwin's Descendants
Torsdag d. 14. november 2019 kl. 19:00
Darwin's Descendants 2 – 2 Farum
Torsdag d. 21. november 2019 kl. 19:00
Droblerne 0 – 4 Darwin's Descendants
Torsdag d. 28. november 2019 kl. 19:00
Absalon II 1 – 3 Darwin's Descendants
Torsdag d. 5. december 2019 kl. 19:00
Slotters 1 – 3 Darwin's Descendants
Torsdag d. 12. december 2019 kl. 19:00
Darwin's Descendants 4 – 0 Familien Nemesis II
Torsdag d. 9. januar 2020 kl. 19:00
KBgK III 2 – 2 Darwin's Descendants
Torsdag d. 16. januar 2020 kl. 19:00
Darwin's Descendants 2 – 2 FirstMovers II
Torsdag d. 23. januar 2020 kl. 19:00
Ringsted 1 – 3 Darwin's Descendants
Torsdag d. 30. januar 2020 kl. 19:00
Darwin's Descendants 1 – 3 Ringsted II
Torsdag d. 6. februar 2020 kl. 19:00
Lødigt II 0 – 4 Darwin's Descendants
Torsdag d. 27. februar 2020 kl. 19:00
Darwin's Descendants 3 – 1 Brønshøj
Lørdag d. 29. februar 2020 kl. 11:00
Farum 2 – 2 Darwin's Descendants
Spillested: 1. runde kl. 11
Darwin's Descendants 1 – 3 Droblerne
Spillested: 2. runde
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund