Holdturnering 2019 / 2020

Absalon II ─ 2. division A (Øst)


Holdkaptajn

8448 Henrik Damgaard Hansen

Hjemmebane

Folkehuset Absalon
Sønder Blvd. 73
1720 København V
Danmark

Stamhold

Absalon

Individuelle resultater

Nr. Spiller Rating K V T +/-
1 4701 Erik Barfoed 1000,20 9 5 4 1
2 15 Klaus Switon GM 1170,26 1 1 0 1
3 5944 Martin Vetter 1109,68 1 1 0 1
4 4450 Ulrik Lundberg 993,24 12 6 6 0
5 9991 Henrik Biering 1051,72 18 7 11 -4
6 9332 Tin Gavran 1080,88 19 7 12 -5
7 8403 Mikkel Baand Rasmussen 1010,19 15 5 10 -5
8 8448 Henrik Damgaard Hansen 1014,62 13 4 9 -5

Kampprogram

Torsdag d. 5. september 2019 kl. 19:00
Darwin's Descendants 1 – 3 Absalon II
Torsdag d. 12. september 2019 kl. 19:00
Absalon II 2 – 2 Ringsted II
Torsdag d. 19. september 2019 kl. 19:00
Slotters 3 – 1 Absalon II
Torsdag d. 26. september 2019 kl. 19:00
Absalon II 3 – 1 Lødigt II
Torsdag d. 3. oktober 2019 kl. 19:00
Familien Nemesis II 1 – 3 Absalon II
Torsdag d. 10. oktober 2019 kl. 19:00
Absalon II 2 – 2 Brønshøj
Torsdag d. 24. oktober 2019 kl. 19:00
KBgK III 1 – 3 Absalon II
Torsdag d. 31. oktober 2019 kl. 19:00
Absalon II 0 – 4 Farum
Torsdag d. 7. november 2019 kl. 19:00
FirstMovers II 2 – 2 Absalon II
Torsdag d. 14. november 2019 kl. 19:00
Absalon II 3 – 1 Droblerne
Torsdag d. 21. november 2019 kl. 19:00
Ringsted 3 – 1 Absalon II
Torsdag d. 28. november 2019 kl. 19:00
Absalon II 1 – 3 Darwin's Descendants
Torsdag d. 5. december 2019 kl. 19:00
Ringsted II 2 – 2 Absalon II
Torsdag d. 12. december 2019 kl. 19:00
Absalon II 2 – 2 Slotters
Torsdag d. 9. januar 2020 kl. 19:00
Lødigt II 3 – 1 Absalon II
Torsdag d. 16. januar 2020 kl. 19:00
Absalon II 1 – 3 Familien Nemesis II
Torsdag d. 23. januar 2020 kl. 19:00
Brønshøj 3 – 1 Absalon II
Torsdag d. 30. januar 2020 kl. 19:00
Absalon II 1 – 3 KBgK III
Torsdag d. 6. februar 2020 kl. 19:00
Farum 3 – 1 Absalon II
Spillested: Spilles hos Absalon
Torsdag d. 20. februar 2020 kl. 19:00
Absalon II 0 – 4 Ringsted
Spillested: 2. runde
Torsdag d. 27. februar 2020 kl. 19:00
Absalon II 2 – 2 FirstMovers II
Lørdag d. 29. februar 2020 kl. 10:00
Droblerne 3 – 1 Absalon II
Spillested: 1. runde kl. 11
DBgF.dk – Backgammon.dk – Dansk Backgammon Forbund